Wpis z mikrobloga

Dżesika Jones 8/10

Trochę dłużyzn, trochę walących po oczach nielogiczności ("Dlaczego po prostu nie ucieknie skacząc?" "Dlaczego go nie utłucze, zamiast brać żywcem?"), trochę zbyt nachalne forsowanie neo-noiru, ale Ritter i Tennant rekompensują te niedomagania.

Dodatkowy props dla twórców za dystans do siebie:

Granted, it is a mundane name, but "Kilgrave"? Talk about obvious. Was "Murdercorpse" already taken?


Polecam, dacz.

#seriale #marvel #jessicajones #tylkotennant #doctorwho
Dutch - Dżesika Jones 8/10

Trochę dłużyzn, trochę walących po oczach nielogicznośc...

źródło: comment_bxBZReyILcNC9SWqW9Nb04VPw8REpSsU.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutch: Banshee zawsze na propsie. Twój przykład jest na pewno bardziej epicki, ale IMO jednak scena z DD ją bije na głowę zachowując równowagę między epickością, a realizmem.

wciąż ciężko mi kupić historyjkę o ślepym kolesiu, który rozwala płatnych zabójców

Wiesz, to jest superbohater. Supermana też trudno kupić ;) Poza tym tutaj mogę być nieobiektywny biorąc pod uwagę moją ślepotę. ;)
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow:

Poza tym tutaj mogę być nieobiektywny biorąc pod uwagę moją ślepotę. ;)

Łostary.
Ja cały czas pamiętam jak odwiedziłem Z. i widziałem z jakim trudem klikasz w śmieszne obrazki.

Od tamtego czasu w chwilach słabości und smutku powtarzam sobie: Ty myślisz że TY masz p--------e? To przypomnij sobie Łowcę Chomików i Z. :|
  • Odpowiedz
@Dutch: No dzięki zią! Zawsze marzyłem o byciu tym, kogo ktoś sobie przytacza gdy mówi "myślisz, ze ty masz p--------e, to..." :P A generalnie to nie wiem do końca do czego nawiązujesz. Z, czyli Zgierz? Aaaa, no tak, w całej mojej pijackiej mądrości namówiłem Cię żebyś wtedy wszedł na chwilę :P
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: wiadomo że Zgierz ;) Unikałem pełnej nazwy, na wypadek gdybyś sobie tego nie życzył.

Zawsze marzyłem o byciu tym, kogo ktoś sobie przytacza gdy mówi "myślisz, ze ty masz p--------e, to..." :P

Wiem jak to brzmi :) Ale zawsze możesz sobie powiedzieć, że Twoja ułomność motywuje kogoś do czegośtam ;)
  • Odpowiedz
@Dutch: @lowca_chomikow: Tu nie chodzi o to, że jest różowym paskiem. Tylko o empatie, odpowiedzialność i sumienie, jak połączycie to razem to zrozumiecie jej motywy. Na koniec gdy Hope umarła pozostał tylko gniew. Dzieki temu mamy wiarygodną postać. A to co wy proponujecie spychało by Jessice do:
a) roli pozbawionej uczuć psychopatki
b) psychologicznie niespójnej postaci (tak wiem to różowy wiec by się zgadzało)
  • Odpowiedz
@Mike_Ainsel:

Tylko o empatie, odpowiedzialność i sumienie, jak połączycie to razem to zrozumiecie jej motywy.

Sęk w tym, że miast kierować się empatią, powinna była podejść do tego utylitarnie: zabijając K. w najgorszym razie przegra jedna dziuńka, a bawiąc się z nim w kotka i myszkę straci życie dziesiątki jeśli nie setki osób. Ja wiem, że dylemat wagonika i te sprawy, ale to naprawdę nie był trudny wybór. Owszem, kierując
  • Odpowiedz
I jeszcze jedna rzecz: zwróć uwagę że kiedy ostatecznie dochodzi do zatłuczenia K., Dżesika też jest przez moment podejrzana, siedzi w mamrze, dowodów wprost na mindcontrolling brak, a mimo to Hogarth 2-minutową gadką doprowadza do oczyszczenia Dżesiki. Równie dobrze można było tak postąpić z Hołp.


@Dutch:

Gdybym miała tych świadków Hope Schlotmann by dziś żyła.

Czy jakoś tak. Ja to kupuję. Baa dosyć długo trwały poszukiwania świadków jakiś
  • Odpowiedz