Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki,
Doszła wreszcie Tarantula X6 z promocji za 40 $ na gearbest ale "tak średnio bym powiedział" póki co.
Mam problem z akumulatorem albo z ładowarką albo z jednym i drugim jednocześnie. Nie da się akumulatora naładować tak aby na ładowarce dioda rozbłysła na zielono. Nawet po 15 godzinach cały czas jest czerwona. No i po podłączeniu akumulatora, po takim czasie, do drona może on polatać tak z 3-4 minuty maks.Więc pewnie akumulatorek nie ładuje się do końca. Da się go naładować inną niż fabryczna ładowarką? Póki co gearbest nie raczył odpowiedzieć na moją uwagę o uszkodzeniu a minęło już ze 2 dni.
A poza tym mam pytanko czy prawidłowym jest, że gdy już "wylatam" całą energię z akumulatorka i chcę go wyjąć aby podłączyć do ładowarki to jest on wyraźnie ciepły ???

#gearbest #drony #quadcopter #tarantulax6
  • 24
@Czayen: Jedno pytanko. Bo w tym kablu do którego linka podajesz są dwie żyły a akumulator od Tarantuli ma 3 żyły które podłącza się do ładowarki. Jeden z nich można po prostu pominąć ?
Jedno pytanko. Bo w tym kablu do którego linka podajesz są dwie żyły a akumulator od Tarantuli ma 3 żyły które podłącza się do ładowarki. Jeden z nich można po prostu pominąć ?


@wawelski5: a na pewno nie ma 2 osobnych wiązek, 2-żyłowa główne zasilanie i 3-żyłowa do balansera?
z tego co widzę na banggod to bateria do Tarantuli wygląda jak każda inna 2s, czyli 2 żyły do zasilania, 3 żyły do balansera.


@Czayen: Jest dokładnie taka jakiej zdjęcie wkleiłeś. Myślałem, piszesz tylko o ładowaniu tzn że te trzy żyły z białej wtyczki Twojego zdjęcia dzielisz na: dwie głównego zasilania i trzecią do balansera. Ale teraz już mam jasność. Jak rozumiem podawaną przez Ciebie ładowarką i tym zestawem kabli do
@wawelski5: nie :-)
jeśli kupisz któraś z wyżej wymienionych ładowarek to ładujesz przez 2 grube przewody a te 3 cienkie z białą wtyczka podłączasz do balancera (ładowarki) aby się cele równo lądowały.
@wawelski5: moja tarantula lata rowne 12 minut. Po godzinie i 20 minutach ładowania dioda bez problemu zmienia sie na zielono. Mam wersje ladowarki us. ładuje poprzez adapter eu. 0 Problemów.