Wpis z mikrobloga

Trafiłem na taką grupę na FB : HITY Z TRANSA. I tam czytam no niesamowite kwietki jakie są na giełdach. Ale naszło mnie takie przemyślenie : Busiarze strasznie narzekają na to że stawki za ładunki do 1t są śmiesznie niskie i mają trochę racji. Ale czy z drugiej strony wszystkie te ładunki muszą jechać solo na busie w expressie ? Wydaje mi się że nie a oni na te busy to wszystko by chcieli wziąć. Ja np ładuje 3 ładunki z Włoch po 4 metry i łącznie 3 tony i wracam bardzo zadowolony a oni płaczą że ten sam jeden ładunek jest w strasznie niskiej cenie i hurr durr. A przecież nikt nie chce go wieźć solo.

Wołam @kozaqwawa i @konkol by tre osoby operują busami

Czy nie należy się zastanowić jakie miejsce mają busy w transporcie ( jakaś jedna paleta solo, express itp ) a nie narzekać że gówno jest

#bekaztransa #transport #spedycja #logistyka
  • 15
  • Odpowiedz
Ja nie mogę czytać tych gorzkich żali (mimo, że sam jestem busiarzem). Stawki są takie, jakie dyktuje aktualna sytuacja na rynku. Gdyby stawka była nieakceptowalna to nikt by za nią nie pojechał. Koniec kropka.
@xspeditor:
  • Odpowiedz
@xspeditor: ja zawsze narzekam jak coś jest ewidentnie wystawione na solo i stawka jest naprawdę niska. Ale racja jest w tym, że niekiedy wystawiam coś w stylu paczka 4x0,2x0,2m 100kg z luźną dostawą. No i festiwal #!$%@? busiarzy - "na solo to za mało", "jesteście śmieszni za taką stawkę". Niekiedy też mam ładunki 4m i 1t ale to też DOŁADUNEK bo dostawa jest za 5 dni. Nie przegadasz ( ͡
  • Odpowiedz
@Konkol: wg mnie jak coś ma rozładunek normalny a nie express to nie powinno się pisać stawki solo. Tak jak wczoraj wystawiłem 4 metry i 3 tony z FR do PL. 2000 km cena 850 EUR. No i pisze do mnie Pan szanowny że może mi to wziąć na solówkę i chce 1300 eur, gdy mu powiedziałem że nie ma szans i że wg mnie to jest dobra stawka to
  • Odpowiedz
@xspeditor: ten dopisek niekiedy nic nie daje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tylko że znowu jest ze skrajności w skrajność bo potrafią być ładunki - załadunek 17:00 i dostawa 6:00 następnego dnia za 100€. "Ale przecież to tylko jedna paleta 100kg"
  • Odpowiedz
@Konkol: A nie, to o takich kwiatkach nie mówie.

ALbo na tej grupie przeczytałem że spedytor napisał :Jedna paleta ale linka celna więc po załadunku więc paleta musi być ładowana ostatnia i rozładowywana pierwsza
  • Odpowiedz
@xspeditor: @Jakub_Puchatek: @Konkol: ale to nie do konca o to chodzi, gdyby przy kazdym transporcie bylo zaznaczone jaki rodzaj transportu jest wymagany to nikt by się nie obruszał ze stawka smieszna, niestety janusze spedycji wrzucają doladunki na duze jako solowki na busa ze stawką smieszną. Jak widze ze dostawa jest nie ekspres/bezposrednio to nawet nie zaczepiam klienta. Natomiast żarty się kończą jak ktoś wrzuca towar z
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: ekspery to co innego, ale widzę dużo ładunków wystawionych na firanke gdzie np dla mnie na dużego byłoby spoko a busiarze się brandzlują że stawka nisko one one one. A największym rakiem busiarzy jest niekompetencja i olewanie. Zamawiam busa dla palety płytek wartej 10000 eur z ES do PL. Płace 0,5 eur/km i mówie że ma być solo. ALe #!$%@? gdzie, przyjezdza bus do klienta a ten ma już
  • Odpowiedz
Poprostu busy są za tanie i nieodpowiedni ludzie się do tego biorą


@xspeditor: dokladnie, janusz za fajerą grażyna w domu a za gielde i rate leasingu trzeba placić to jezdza na granicy oplacalnosci albo doladowuja i wala sciemy...
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: a to akurat nie jest najgorsze rozwiązanie, bo nieraz wychodzą im takie marże o których firmy duże moga pomarzyć. Raczej to w firmach włąśnie przyjmowani są ludzie za najnizszą, kierownicy to debili którzy tylko krzyczą i tak to się kręci. Także jak mam do wyboru to 100x bardziej wole domową firmę niż taką gówno wielką szanowną firmę transportową z milionem działów
  • Odpowiedz
na koniec roku naliczaja sobie "rabat" od obrotu jaki zrobili przewoznikowi i wystawiaja FV


@kozaqwawa: Przewoźnikowi wystawiają fakturę? wtf?

Ja za to już widziałem nawet taki model biznesu: przewoźnik z trzycyfrową liczbą aut - frachty aby wyjść na totalne 0, wypłata co 3 lata jak się kończą leasingi na te kilkaset aut i można je sprzedać. Biedy nie klepią ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz