Wpis z mikrobloga

@furiatnh: FAQ oczywiście w stylu Ubera - nie wyciągniesz z niego żadnej informacji, same ogólniki i p---------e takie.

ja mam założoną działalność, ale martwi mnie kwestia faktur VAT, które Uber ma w moim imieniu wystawiać: jestem podmiotowo zwolniony z VATu i takich faktur wystawiać nie mogę, a tu mi każą oświadczać, że mam świadomość, iż oni za mnie takie faktury wystawią... poleci mailing niedługo i na pewno odeślą do tego
  • Odpowiedz
@LiberalnyLibertarianin: NIP - pole wymagane. Masakra. Ja pracuję za biurkiem na etat, jeżdżę tylko w weekendy, to przestanie się kompletnie opłacać. Zresztą od początku było widać nastawienie Ubera na kierowców pełnoetatowych, i jeszcze ta podwyżka cen, teraz wszystko jasne. Ale 25% zgarnia Uber, do tego ZUS, VAT i dochodowy i przecież okaże się, że bardziej się będzie opłacać jeździć dla korporacji. Tylko trzeba licencję wyrobić i kupić kasę fiskalną. P------ę
  • Odpowiedz
@LiberalnyLibertarianin: Jest to w pewnym stopniu lipa, bo wyeliminuje wielu prywatnych kierowców na rzecz tych gównianych mini-korpo gdzie Janusz leasinguje 10 najtańszych fabii i zatrudnia kierowców płacąc im po 1800 miesięcznie.
  • Odpowiedz
@g455: nie wiem czy wyeliminuje. Beda placic mniej kierowcom. Oni odejda. Znajda sie nowi, ale z Ukrainy albo jacys niekumaci zupelnie. Pasazerowie na tym ucierpia, pogorszy sje opinia o uber i najbardziej straci na tym uber wlasnie. IMHO
  • Odpowiedz
@Jah00: @g455: @majFriend: @budzilsiespoznil: no jest c-----o. teraz, żeby przesłać owy formularz, trzeba potwierdzić zaakceptowanie faktu, że od tej chwili Uber będzie traktował naszą firmę jako zarejestrowanego płatnika VAT.

Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą się j---ć z tą całą papierologią, ew. wynająć panią Halinkę z biura rachunkowego.
  • Odpowiedz
@LiberalnyLibertarianin: jezeli zwiekszy sie dzieki temu liczba przejazdow dla kierowcow to moze tak zle nie bedzie. Ksiegowa miesiecznie kosztuje 130-160 zl, sam przerabiam teraz ten temat. Samemu nie warto sie bawic w te wszystkie papierki, latwo o blad jak ktos sie nie zna
  • Odpowiedz