Wpis z mikrobloga

W firmie w której pracuję, właśnie na chorobowe odszedł #rozowypasek z powodu ciąży. W firmie pracowała od 6,5 miesiąca. Przez 6 miesięcy brała udział w specjalistycznym szkoleniu, które kosztowało ok. 60 tys. Plus jej pensja za 7,5 miesiąca ok. 50 tys. Firma straciła 210 tysięcy, bo wielka pani postanowiła rozłożyć nogi na koszt firmy. Dodam, że jak dołączyła do pracy była już w ciąży od pół miesiąca, o czym nikt nie wiedział. Zapytania, dlaczego wcześniej tym nie powiedziała, oznajmiła, że nie ma zamiaru czekać do trzydziestki i jej te pieniądze się należą. Szef strasznie się #!$%@?ł. Od teraz CV złożone przez różowe od razu lądują do kosza, bez choćby rzucenia okiem.

#4konserwy #bekazrozowychpaskow #bekazpodludzi #neuropa #truestory
  • 266
@jcdmaj: Nie chce mi sie dowiadywać, jak już mówiłem - znajomy miał taką sytuację, udowodnił lasce, że była w ciąży jak się zatrudniała, nie dostała macierzyńskiego, widocznie tak stanowi prawo pracy.
@Niedowiarek: Nie wiem czy jesteś prawnikiem, ja nie. Na zdrowy, januszowy rozsądek da się odpowiednio ustrzec przed takimi sytuacjami. Np. czemu nie zawrzeć umowy w ten sposób, że dana osoba musi zapłacić za odbyty kurs jeżeli nie przepracuje czynnie
Np. czemu nie zawrzeć umowy w ten sposób, że dana osoba musi zapłacić za odbyty kurs jeżeli nie przepracuje czynnie xx czasu?


@azurro: Urlop macierzyński nie oznacza zerwania stosunku pracy, w związku z czym pracodawca nie może dochodzić zwrotu kosztów a czas spędzony na urlopie macierzyńskim jest liczony jako przepracowany

Na zdrowy, januszowy rozsądek da się odpowiednio ustrzec przed takimi sytuacjami.


Owszem, nie zatrudniając kobiet
@dimbo: To jest najlepszy sposób na życie, znaleźć frajera a potem oddać sie egzotycznemu Ahmedowi i płać rok za moje utrzymanie bo ja mam brzuch a jak nie to będę wołać że dyskryminacja kobiet XDDD
Niejeden pracodawca wie o czym mowię, w mojej firmie kobiety to są najwyżej sekretarki i tak powinni być, zreszta sa zatrudnione na umowę o dzieło wiec w razie czego #!$%@? to nie problem XD #!$%@?łaś sie
@dimbo: Nie napisałam, że Ty konkretnie jesteś, ale ogólnie obie płcie mają skłonność do kombinowania. Jak można uniknąć płacenia jakiegoś podatku dzięki luce w prawie, to ludzie będą tę lukę wykorzystywać. Jak można dostać ekstra kasę za ciążę, to część sprytniejszych kobiet będzie z tego korzystać. To oczywiste. Żeby tego uniknąć, należałoby w ogóle nie zatrudniać kobiet, tyle że przecież nie tylko kobiety oszukują pracodawców.