Wpis z mikrobloga

W firmie w której pracuję, właśnie na chorobowe odszedł #rozowypasek z powodu ciąży. W firmie pracowała od 6,5 miesiąca. Przez 6 miesięcy brała udział w specjalistycznym szkoleniu, które kosztowało ok. 60 tys. Plus jej pensja za 7,5 miesiąca ok. 50 tys. Firma straciła 210 tysięcy, bo wielka pani postanowiła rozłożyć nogi na koszt firmy. Dodam, że jak dołączyła do pracy była już w ciąży od pół miesiąca, o czym nikt nie wiedział. Zapytania, dlaczego wcześniej tym nie powiedziała, oznajmiła, że nie ma zamiaru czekać do trzydziestki i jej te pieniądze się należą. Szef strasznie się #!$%@?ł. Od teraz CV złożone przez różowe od razu lądują do kosza, bez choćby rzucenia okiem.

#4konserwy #bekazrozowychpaskow #bekazpodludzi #neuropa #truestory
  • 266
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: No jak nie o przymusowym odejściu z pracy skoro zachodząc w ciążę będąc zatrudnioną, robisz źle pracodawcy? No chyba ze w ogóle sie nie zatrudniać, tak w razie czego.

To na co teraz składki placisz, idzie na emerytury dla dzisiejszych emerytów i nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz myśląc, że te pieniądze będą czekaly na Ciebie. Śmieszne
  • Odpowiedz
@bordowypasek: Nominalnie płacę, więc mi się należą, czy na to zapracuję nowi obywatele czy Polska sprzeda KGHM ze Śląskiem i wreszcie zlikwiduje KRUS - nie interesuje mnie.

"No jak nie o przymusowym odejściu z pracy skoro zachodząc w ciążę będąc zatrudnioną, robisz źle pracodawcy?"
Bordowy pasek, czytaj ze zrozumieniem. Pisałem o roszczeniowej postawie ciężarnych, nadmiernym braniem wolnego, itd. Kiedyś nie było przywilejów, kobieta w ciąży pracowała w polu, w domu i
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Próbuję Ci tylko uświadomić, że czasami pewne mechanizmy zawodzą i nie nad wszystkim ma się kontrolę. Nie oznacza to wtedy, ze dziewczyna jest perfidna, egoistyczna suka - jak próbujecie tutaj udowodnić - tylko tez znalazła sie w ciężkiej sytuacji. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest co najmniej niesprawiedliwe. I brawa dla takich dziewczyn, że zamiast iść na łatwiznę podejmują się tego. Jeżeli Państwo oferuje z tego tytułu pewne przywileje to
  • Odpowiedz
@bordowypasek: Jest perfidna, bo brnela w to.
"Jeżeli Państwo oferuje z tego tytułu pewne przywileje ".
Państwo NIE OFERUJE przywileje, za 30 dni chorobowego płaci pracownik niezależnie czy to ciąza, czy katar. Resztę płaci ZUS czyli my minus budżetówka minus rolnicy.
I państwo to też my.

"zawodzą i nie nad wszystkim ma się kontrolę" jakby zalezalo jej na pracy, to by sie nie pieprzyla. Zrobila to perfidnie. I dzięki niej już
  • Odpowiedz