Wpis z mikrobloga

#pomocy #grafika #photoshop #zdjecia

Cześć Mireczki, potrzebuję waszej pomocy (głównie ekspertów od grafiki).

Mam problem z doborem odpowiedniej rozdzielczości. Chciałbym zrobić zdjęcie do druku
(za szybą) 3 metry na 80 cm. (szerokość na wysokość). Korzystam z programu Adobe Photoshop. Ile powinienem ustawić DPI i jaką rozdzielczość by w drukarni wydrukowali to w sensownej jakości i by Rodzice, dla których to robię, nie mieli pretensji. (Potrzebują do kuchni zdjęcie za szybą na ścianę, swoją drogą ładna rzecz - tak to wygląda: ! https://i.ytimg.com/vi/IOe8xy3A_p8/maxresdefault.jpg
  • 35
@rafek1241: plik moze miec dpi jakie chcesz i tak wydrukuja - zawsze mozesz sprobowac druknac na drukarce w 100% wielkosci (wycinek) i sprawdzic czy sie nada. Jak dla mnie spokojnie 150dpi wystarczy no i w CMYK ... sugeruje zrobic im wydruk na papierze photo jako wzor zeby nie bylo ze zrobia ci niebieskie i powiedza ze tak bylo
@roball dobrze mówi. Jeżeli w drukarni nie wiedzą takich rzeczy to znaczy, że jakieś #janusze a nie drukarnia. @majorgross dobrze mówi. Standardowo 300 DPI do druku. No i oczywiście obowiązkowo CMYK. Jak potrzebujesz pomocy przy przygotowaniu do druku daj znać na priv
@rafek1241: Drukarnia powinna podać ci bez żadnego kręcenia pełną specyfikację. Od wielkości podlewki i punktu rastrowego do wielkości lini w kontrze i wybraniu. Chyba, że to druk cyfrowy, wtedy nie ma co się o to martwić. Co do zdjęć, standardem jest 300dpi w CMYK / greyscale / duotone.
@dobrywieczor: Samo zdjęcie mam 5760px na 3840px. Muszę je umiejętnie przeobrazić w 3m na 0,8m.

na zdjęciu.. z resztą wam pokażę (załącznik - nie mogę udostępnić normalnego bo prawa autorskie). Jak widać jest kwiatek z gałązką i mama chce, by był tylko kwiatek z gałązką w jednym miejscu, a reszta to ten stół (w tle), a nie tak jak panowie od szyby ze zdjęciem zrobili http://s24.postimg.org/rnkv3ygid/Bez_tytu_u.jpg

Gdy się Tata zapytał o
Pobierz rafek1241 - @dobrywieczor: Samo zdjęcie mam 5760px na 3840px. Muszę je umiejętnie prz...
źródło: comment_Ijm3a6lK2umTinYrYsQeypt1tC4p1lGo.jpg
@majorgross: 150 dpi to idealny kompromis, przy 300 dpi w takim formacie plik do druku waży ok. 3gb. Znajdź mi drukarnie która wydrukuje taki plik to będę wdzięczny. Kto na codziennie będzie wkładał głowę w coś takiego? Drukowałem plakaty a1 i przy 120dpi z bliska było widać że nie jest to idealny rozmiar ale jakość była dostateczna. Wiele zależy czy drukarnia jest dobra i na jakim materiale drukuje.