Wpis z mikrobloga

@Goofas: Posłużę się cytatem, bardzo dobrego komentarza, który znalazłem wczoraj w sieci:

"Żadnych tłumów pod Sejmem nie ma. Niech niemieckie media nie szczują. Czujecie Państwo jak kończy się postkomuna? Jak wyje i kwiczy bo się odrywa ich od koryta?!! Przypominam lemingom że PO wybrała sędziów przedwcześnie! I nie było szumu. Ale jest szum wszystkich batalionów systemu który boi się że Polska stanie na nogi i nie będziemy tanią siłą roboczą dla
@Goofas: Hahaha czy ty w ogole przeczytales to co wklejasz? Zobacz np. drugi link, ktory wkleiles :D koles robi sobie #heheszki, ze nie zaglosuje na Korwina bo ten popiera ruch LEWOSTRONNY ;D
taa i efektem tego był zalew płatnych trolli koloru zielonego, które zazwyczaj tym wyznaniem zaczynały i kończyły żywot na mikro


@zgnily: pokaż trzech. serio, wyobraźni ci nie można odmówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja głosowałem i jestem z niego DUMNY! Bardzo dobrze postąpił, bo gdyby zaprzysiągł sędziów wybranych przez po złamał by konstytucję, gdyż zostali nielegalnie wybrani. Kropka KONIEC!


@MRKRUS: Nie złamałby. Złamał prawo nie zaprzysięgając wybranych sędziów (nie ma kompetencji do wetowania takiego wyboru). Nie miał natomiast żadnych problemów z zaprzysiężeniem sędziów wybranych przez PIS, mimo, że konstytucyjność tego wyboru również była mocno dyskusyjna (a teraz wiemy, że niezgodna z konstytucją).

Co powinien
Właśnie dobrze zrobił, gdyż zaprzysiężonych sędziów TK nikt nie może odwołać! Mogą tylko sami złożyć dymisje.


@MRKRUS: Nie odwołać, tylko unieważnić wybór. Nie jestem prawnikiem, słyszałem, że jest to możliwe.

Jeśli nie jest, Prezydenta Duda mógł zrobić jeszcze jedno - przyjąć zaprzysiężenie 3 wybranych przez PO zgodnie ze starymi zasadami a wstrzymać się z dwoma kontrowersyjnymi - i wilk syty, i owca cała.