Wpis z mikrobloga

Mireczki mam dla was #logikarozowychpaskow at its finest.

tldr


Rozstałem się z dziewczyną 8 miesięcy temu, byliśmy razem dwa lata w tym około 1.5 roku wspólnie mieszkaliśmy. Przez ten czas pożyczyłem jej ok 4000 zł (kilka opłat za mieszkanie, kaucja, opłata za warunki na studiach). Uzgodniliśmy, ze będzie mi oddawać systematycznie co miesiąc po 100-200 zł i tak spłacała do września (zostało 2900 zł). Dziś, po ponad dwóch miesiącach bez oddawania odezwałem się do niej (ogólnie nie utrzymujemy kontaktu, jak przechodzę obok miejsca jej pracy to nie spoglądam, idę przed siebie), rozmowa pic rel.

Jak odzsykać ten hajs? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rozowepaski #zwiazki #niebieskiepaski #gorzkiezale #pieniadze #kiciochpyta #pytanie
V.....z - Mireczki mam dla was #logikarozowychpaskow at its finest. 

tldr 
SPOILE...

źródło: comment_S4EEdpFpmUoxJJfr35h15k0sTb6rAva2.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
@Vitz: A mi mój ex wisi do tej pory 700zł - traktuję to już teraz jako zapłatę za swoje zdrowie psychiczne... Tobie jednak życzę, by tak nie wyszło :)
  • Odpowiedz
@Vitz: nie oddam Ci kasy, bo nie odpowiedziałeś mi 'cześć'. O #!$%@? XDDDDDDD
PRZYKRO MI, 2 lata zmarnowałeś na jakąś idiotkę :(
  • Odpowiedz
I tu się kłania jedna z ważnych życiowych zasad. Kobiety nie rozumieją czym jest honor. Po prostu. Już tak maja. Tak je nam natura stworzyła. Wymaganie od nich honorowego zachowania jest robieniem #!$%@? z logiki i działaniem na własną szkode.
  • Odpowiedz
Ogólnie przykre jest to, że takie zachowanie rzutowane jest od razu na wszystkie kobiety... Nie wyobrażam sobie siebie w podobnej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Vitz: O widzę że ktoś też nie odzyskał hajsu od swojej byłej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i też po prostu przestała się odzywać, nie poblokowała Ciebie gdzie tylko się dało? W końcu jesteś taki zły i okropny że chcesz to co jest Twoje i jak Ty w ogóle śmiesz podły człowieku. Ja ogólnie uznałem że szkoda moich nerwów i zdrowia o pieniądze, bo wiązałoby się to z
  • Odpowiedz
@molhubert:
Od wychowania? No spierałbym się

Nie chodzi o to, Kobieta może być porzadna i uczciwa. Ale gdy w gre wejdą emocje... emocje biorą górę. No spójrz sam: "nie powiedziałes mi cześć" xD

Inny tok rozumowania. Facet pokłóci się z kolegą, ale jesli ma honor to i tak odda. Kobieta przeciwnie. Kłótnia i niechęć i włacza sie tryb racjonalizacji(bo zasłużył bo to, bo tamto). Albo nie.. bo nie.
  • Odpowiedz
Ale gdy w gre wejdą emocje... emocje biorą górę. No spójrz sam: "nie powiedziałes mi cześć" xD


@Rafau23: aha czyli mężczyźni są honorowi i opanowani, a te kobiety to takie nerwowe, emocjonalne i niehonorowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ja wiele razy widziałem jak jakaś kobieta zachowywała się honorowo, więc to czy osoba jest honorowa czy nie zależy tylko od wychowania i społeczeństwa, a emocje mogą oddziaływać na każdego.

Uznawane za honorowe

przyznanie się do błędu dotrzymanie słowa

zwrot długu

bezinteresowna pomoc w nagłych wypadkach

obrona ojczyzny

zemsta za wyrządzone krzywdy

podtrzymywanie swoich racji

obrona słabszych


Uznawane za niehonorowe

kłamanie w żywe oczy niepomaganie kolegom w potrzebie,

napuszczanie ludzi na siebie
  • Odpowiedz
@molhubert:

Facet pokłóci się z kolegą, ale jesli ma honor to i tak odda.


przeczytaj jeszcze raz

@molhubert:
ehh, zrozum, ze mi nie chodzi o jakies mizantropiczne dewaluowanie kobiet. Chodzi o to żeby dostrzegać różnice i w ten sposób unikac konfliktowych sytuacji. Kobietom nie pozyczamy, bo źle się to kończy w większości przypadków.

@molhubert:
Zachować się honorowo wobec przyjaciela, bliskiego, sprzymierzeńca. Tak, tutaj kobiety i mężczyźni działają na równi.
  • Odpowiedz