Wpis z mikrobloga

Jak wy możecie spać z kimś w łóżku? Niewygoda, pod kołdrą za gorąco, jak odkryjesz się to za zimno, nie możesz położyć się jak chcesz bo jakaś idiotka zajmuje ci polowe lozka na dodatek zaraz wymysla zebys ja przytulal albo ona postanawia się do ciebie przytulać. Jeśli kiedykolwiek miałbym z jakąs zamieszkac na stale to musielibyśmy spać w osobnych łóżkach.
#zwiazki
  • 69
@Magik_Antonio: Dokładnie tak jest, dlatego swojego różowego nie budzę gdy zaśnie na kanapie, tylko przykrywam. Przynajmniej można się porządnie wyspać bez macanek, przegrzewania się, kradzieży kołder i bycia spychanym z łóżka.
@Kimeey: Spanie oddzielnie jest w wielu warunkach zdrowsze, zwłaszcza dla kobiet.
A poza tym to zależy od bardzo, bardzo wielu czynników.
Co do trwałości i jakości związku, zdania są podzielone i chyba nie będzie jednoznacznego wyznacznika, badania w tym kierunku są obciążone sporą ilością zmiennych zakłócających.

Osobiście uważam, że spanie osobno osłabia relację, zmniejsza poczucie bezpieczeństwa, zwiększa poczucie niezależności, pozwala na ucieczkę od ewentualnych konfliktów, zamiast ich rozwiązania. Czyli wzmacnia cechy
@Magik_Antonio: ja sobie nie wyobrażam spania osobno. Dla mnie wspólna noc to mnóstwo radości, ciepła i bezpieczeństwa, nigdy też nie miałem problemów z kołdrą czy zbyt małą ilością miejsca a śpimy najczęściej na łóżku, które de facto jest przeznaczone dla jednej osoby.
@rtone: nope, żaden bait.
@tomek001: nie, smukła 90/60/90 to raczej tu jestem ten gruby XD
@szefszeryf: tak właśnie myślałem o niebieskim, ale jakoś nie mogę się przemóc jak Korwin do murzynki

łóżko też nie za małe bo ostatnie jakie testowałem miało ze 180(szerokości)x2,20+/-długości, a i tak było tragicznie