Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi korzystających z komputerów #apple
Co w sobie ma komputer od Apple że jest lepszy od nie apple i Windowsa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam poważnie, zastanawia mnie co ludzie widzą w komputerze od Apple za kilka tyś zł od tańszego i lepiej wyposażonego z Windows, po za oczywiście logiem i ceną ( ͜͡ʖ ͡€)
#komputery #kiciochpyta #komputery
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcinowy: Mac chodzi po prostu lepiej, aniżeli sugerowałyby to jego parametry. Sytuacja identyczna jak w przypadku iPhone - nie upychamy najlepszych bebechów, upychamy to co konieczne i dobre dla komputera. Windows o takich samych parametrach, jak np. MacBook Air chodziłby zdecydowanie gorzej. Główną rolę odkrywa tutaj spasowanie systemu operacyjnego pod konkretną konfigurację, a takiego czegoś nigdy nie znajdziesz w przypadku Windowsa. OS X pisany jest dla bardzo wąskiej liczby urządzeń,
  • Odpowiedz
@M4ks: no właśnie o to chodzi, mają ale w przestarzałych konstrukcjach i wątpliwe by dali je do nowych patrząc w którą stronę to wszystko zmierza. Sam stwierdziłeś, że potrzebujesz baterii, mocny procesor != długi czas pracy na baterii, niestety tego się pogodzić nie da. A skoro tak jest to jasno to pokazuje, że niestety sprzęt Apple o ile kiedyś oferował pewien stosunek ceny do wydajności, o tyle teraz to już
  • Odpowiedz
Sam stwierdziłeś, że potrzebujesz baterii, mocny procesor != długi czas pracy na baterii, niestety tego się pogodzić nie da. A skoro tak jest to jasno to pokazuje, że niestety sprzęt Apple o ile kiedyś oferował pewien stosunek ceny do wydajności, o tyle teraz to już pieśń przeszłości.


@ksiak: no nie do końca - po prostu rMBP 15 nie były dawno odświeżane - w momencie premiery oferowały naprawdę dobrą wydajność w
  • Odpowiedz
@M4ks: jak to nie znajdę? Każdy jeden komputer stacjonarny w cenie 1.5k deklasuje mini jeżeli chodzi o wydajność. Jak już wcześniej wspomniałem, Mini to laptop w stacjonarnej obudowie i tyle. To są specyficzne komputery dla ludzi którym nie zależy zbytnio na mocnym sprzęcie. Gdyby tak było kupowali by Mac Pro. I tutaj fakt, nie ma innego takiego komputera, tyle tylko, że ponownie za tą cenę można mieć dużo bardziej wydajny
  • Odpowiedz
@Marcinowy: to ja dołożę coś od siebie, chociaż na macu miałem okazję pracować (tak, pracować, nie przeglądać strony) tylko kilka godzin w życiu, to wyrobiłem sobie dość pozytywną opinię. Kiedyś byłem zawziętym hejterem apple (jak można wydawać tyle siana na ładniejszy sprzęt - fakt 90% populacji userów apple pewnie tak robi), dopóki nie podłączyłem MIDI do macbooka pro (nie wiem dokładnie jaki, to było w 2011). Po spięciu tego z Reasonem odpadłem na plecy. Zintegrowana karta muzyczna w macu - 3ms latencji (mój M-Audio audiophile 2496 - wtedy za 300zł - 8ms). Pracując na tym czułem jakby to był jeden sprzęt z MIDI, przy pełnym bitrate niewyczuwalna dla ludzkiego ucha róznica. 2015 - na i7 są czasami problemy, zacięcia, zamulenia/odmulenia. Profilaktycznie raz na parę godzin restart. Przy macu zapomniałem, że to komputer z systemem operacyjnym.

Podobnie przy Ipadzie. Jakiś nawet bezpłatny pseudoemulator AKAI MPD - latencja 7-8ms (tak mi się wydaje, ale na pewno nie więcej niż 10ms, bo to już się czuje bardzo wyraźnie). Analogiczna sytuacja z Samsung Galaxy Tab 2 - to jest chyba jakiś k---a żart, jakbyś grał w snake'a i mogł skręcić dopiero jak uderzysz w ściane.
Mam paru znajomych co zajmują się grafiką i architekturą i nie ma mowy, żeby pracowali na czymś innym niż apple. Za dużo do stracenia. Co innego jak Ci się wywali save z COD a co innego jak stracisz projekt o wartości kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy.

Z innej beczki to niedawno miałem okazję korzystać z neta na starym apple stacjonarnym (nie pamiętam jak to się nazywa - powermac czy cuś) - jeden z pierwszych nieCRT. wszystko elegancko śmiga, filmy, obrazy, przeglądarka. Spróbuj teraz zainstalować chrome na 10letnim komputerze
  • Odpowiedz
@Marcinowy: po prostu ładnie wygląda (zarówno komputer jak i system), dobrze działa, fajnie współpracuje z innymi sprzętami od Apple. No i najważniejsze: to wszystko kwestia gustu, macbook nie jest najlepszym laptopem. Może być co najwyżej najlepszy dla jakiejś konkretnej osoby albo do jakiegoś zadania (np. pisania appek na iOS ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
Każdy jeden komputer stacjonarny w cenie 1.5k deklasuje mini jeżeli chodzi o wydajność


@ksiak: a kazda jedna ciężarówka deklasuja wiekszosc ferrari jesli chodzi o moc, no i co z tego? Rany, porównuj do tego samego..
  • Odpowiedz
@M4ks: specjalnie dla Ciebie poszukałem i proszę alternatywa dla Mini. Ten Asus ma minimalnie gorszy procesor, ale wygrywa pamięcią ram i dyskiem które możesz wymienić w przeciwieństwie do Mini. Jest nawet tej samej wielkości i również ma system operacyjny.
  • Odpowiedz