Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi korzystających z komputerów #apple
Co w sobie ma komputer od Apple że jest lepszy od nie apple i Windowsa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam poważnie, zastanawia mnie co ludzie widzą w komputerze od Apple za kilka tyś zł od tańszego i lepiej wyposażonego z Windows, po za oczywiście logiem i ceną ( ͜͡ʖ ͡€)
#komputery #kiciochpyta #komputery
  • 82
@Marcinowy: nie do końca. Ogólnie OSX jest darmowy (jego cena jest niejako wliczona w cenę sprzętu). Ale Apple w licencji zastrzega sobie, że system można uruchamiać tylko i wyłącznie na komputerach typu MAC i tutaj jest niby furtka. Wg niektórych prawników w Europie nas to nie interesuje, jednakże system jest dostępny tylko i wyłącznie w AppStore do którego dostęp masz tylko z poziomu OSX.
Niestety ale stosunek cena do wydajność dla mini jest tragiczna.


@ksiak: no nie wiem, nie widzialem sprzetu o podobnych parametrach ponizej 2k

Nie, po prostu zastanawia mnie po jakiego grzyba ludzie przepłacają...


@Marcinowy: no to slucham - znajdz laptopa o podobnych parametrach i zobacz, ile kosztuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4ks: 2,5k i masz dwurdzeniówke, przy farcie 8gb ramu i integre grafikę. Słabo
@Marcinowy: Ja mam w pracy maca mini - do programowania system fajny bo mało konfiguracji (atut ten traci na wartości jak wiesz, co robisz), ale dużym plusem jest wsparcie społeczności (najświeższe tutoriale, chociaż wystarczy chwilkę poczekać i już masz na linuxa). Stabilnością systemu (z moich obserwacji) paradoksalnie jarają się użytkownicy, którzy nie są w stanie wprowadzić jakiejkolwiek