Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem... Auto padło, diagnoza: mała kompresja/brak kompresji silnika. Wycena: 600zł za rozebranie (utargowane z 800). Mechanikowi ufam, bo ma świetne opinie, poza tym jest dość znany w mieście. Udało mi się na piękne oczy wcisnąć się w kolejkę, bo wszystkie naprawy tam są "na zapisy".
Miałam do wyboru dwie opcje:
a) dać te 600zł za rozbiórkę i dostać dokładną listę co jest nie tak i ile będzie kosztować naprawa tych elementów
b) kupić w ciemno nowy silnik, identyczny z tym obecnym, tylko, że takiego silnika nigdzie nie ma, wcześniej widziałam jedną sztukę za 1600zł + wysyłka + robocizna za wymianę i nie wiadomo, czy by działał, bo kupno silnika to zawsze loteria
Jak na razie skorzystałam z opcji a. Dobrze zrobiłam? Ta cena za rozbiórkę jest uczciwa jak na renomowany serwis, chociaż wiadomo, to nie jest aso?
Auto to renault clio III rocznik 2008.

Wiem, że to ratowanie trupa, ale cholernie potrzebuję tego auta. Nie chcę sprzedawać i kupować kolejnej używki ze średniej półki, wolę na razie ogarnąć ten i uzbierać na coś porządnego i nowego.


#samochody #mechanika #mechanikasamochodowa #pytanie
  • 49
@MoralneSalto: @WiewiurPL: też dobrze mówi. Bo jak znajdziesz sam słupek to będzie taniej. Nie potrzebujesz ani osprzętu, ani reszty silnika. Masz dosyć młode auto, więc nie powinno być drugiej wtopy z silnikiem ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Ale to w sumie zadecydować możesz już po rozebraniu, bo za 600zł masz wyjęcie, rozebranie i włożenie, więc czy włoży stary silnik, czy 'nowy' to koszt montażu nie
@MoralneSalto: no to rób ten który masz. Wyjdzie drożej ale będziesz miała pewny silnik (oczywiście jeśli Ci to zrobią dobrze). Przy okazji wyjdzie na pewno kilka rzeczy do których warto zajrzeć robią tak poważną naprawę, i warto je zrobić przy okazji, dobry mechanik będzie o tym wiedział. Przy okazji przejrzyj tag #wiewiurwwarsztacie w którym opisałem kilka napraw przy których zakres nagle zwiększył się x2. Ile ma przebiegu tak z ciekawości. Jak
@Interwyga: @HetmanPolnyKoronny: @TSoprano: @Yinxol: @hpiotrekh: @WiewiurPL: @uzytkownik_portalu_wykop: wołam, bo chyba się znacie na samochodach :) w ten stary silnik musiałabym wsadzić... grube hajsy, no nie opłaca się naprawiać. Cośtam z tłokami, cylindrami, lista napraw jak stąd do Nepalu. Znalazłam blisko identyczny z udokumentowanym przebiegiem 22k km za 2540zł po negocjacji z 2900, z roczną gwarancją (coś się popsuje, biorą na swój koszt na lawetę, podstawiają
@MoralneSalto: mówiłem że naprawa Twojego silnika wyjdzie drogo. Najczęściej tak jest.
Negocjacje widzę mocne bo nawet końcówka 40 czyli o dychę walczyłaś :-)
Jak Ci dają na piśmie taką gwarancję to dobry deal.
@MoralneSalto: Przystosowany do gazu, czyli 4 dziurki w kolektorze zrobione pewnie ( )

Sporo kasy, ale porządny remont też swoje będzie kosztował. zwłaszcza jak mówisz o tłokach i cylindrach. Czyli to bardziej złom niż silnik.
Wiec nawet chyba nie bardzo masz wybór :D
To jest sam blok silnika, czy kompletna jednostka? Jak kompletna, to jak sprzedasz wszystko poza blokiem to mysle ze troche hajsu jeszcze wroci
@WiewiurPL: na umowie kupna sprzedaży, to niby jakiś aneks do paragonu. Prawilna firma, podpytałam tu i tam i są w porządku. Targowałam się bo i tak biorę pożyczkę (od członka rodziny) na to wszystko, tnę koszty jak się da, co widać już zdążyłam uciąć 6 stówek bo pomyślałam o fakturce :D
@TSoprano: są za 1000zł ale nikt mi nie gwarantuje, że on w ogóle zadziała po włożeniu do samochodu, ani
@MoralneSalto: na złomie dostaniesz więcej jak go rozbierzesz i osobno sprzedasz ja np. głowicę na złom to rozwalam go gołego alu wtedy nic nie odliczają za np. mosiężne prowadnice zaworów.
Ja też lubię się targować.
@MoralneSalto: Miałem pisać, że potrzebujesz głównie bloku silnika, ale nie wiadmo jak tam jest z resztą elementów.
Różne pokrywy zaworów, miski olejowe, wały korbowe mogą się nadać ze starego, albo ze starego mozesz tosprzedać. Na złomie dostaniesz po cenie złomu. Nie wiem ile silnik może kosztować(ważyć)
ale głupia miska http://allegro.pl/miska-olejowa-renault-clio-kangoo-megane-1-4-8v-i5820558644.html
potrafi kosztować stówkę, a na złomie warta jest pewnie ze 2zł.
Pokrywa zaworów też pewnie z dobre 50zl warta, a na
@MoralneSalto: przy cięciu kosztów nikt nie kupuje 1.4 w cenie 1.9 dci tylko kupuje słupek poniżej 1000 zł, przekłada wszystko ze starego silnika, który później rozbierasz i sprzedajesz na złom. Jak mogą mieć papiery na silnik, jak silniki nie mają już wybitych numerów seryjnych? Gdyby wyciągali ten silnik z auta z tym przebiegiem przy Tobie to można w to uwierzyć a w tej sytuacji przepłacasz sporo.
@WiewiurPL: w sumie to troche cebulackie, ale kurde, kombinuje kombinuje i utargowałam wymianę z 800 na 600, silnik z 2900 na 2540 i dostawę w cenie, czyli pewnie kolejne 50zł w kieszeni, fakturkę 600zł to razem prawie 1200 mniej, za tyle moge być cebulakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TSoprano: zastanowię się nad tym co mówisz, a o co chodzi z tym słupkiem? tam w moim jest
@MoralneSalto: Słupek, czyli goły silnik bez osprzętu typu rozrząd, alternator, kolektory dolot i wydech. Te rzeczy przekładasz ze starego silnika, oprócz rozrządu bo ten pasuje nowy kupić, chociaż to zależy jak dawno był wymieniany w starym silniku.
@uzytkownik_portalu_wykop: jak kupować taki drogi silnik to bez sensu później pchać to na handel przecież.
@MoralneSalto: wysyłka silnika to nie 50zł. Chyba, że mają dobre umowy z kurierem. Ja kupowałem skrzynię biegów to mi wysłali jedni za 50, a tak to 100-150zł sobie liczą. waga ok 40kg. silnik waży więcej.
@TSoprano: Ja bym chociaż pasek w rozrządzie nowy kupił. Reszta jak cię mogę. ( ͡° ͜ʖ ͡