Wpis z mikrobloga

Typowa odpowiedź programisty za 10k, gdy ktoś chce zacząć programować:
"Chcesz się nauczyć programować? Ooo chłopie, ja zaczynałem będąc plemnikiem. Na porodówce robiłem zlecenia dla firm, a w przedszkolu miałem już swoje autorskie projekty. Najważniejsza jest praktyka. Jak się urodziłem, to nie było w domach komputerów, ale kodziłem patykiem po piasku. Jeśli masz zamiar osiągnąć przynajmniej 10% tego, co my, profesjonalni, podkreślam: profesjonalni, programiści, to nie ma zmiłuj, możesz zapomnieć o więcej niż godzinie snu na dobę. Zacznij od tych 5631482301854 tutoriali, które ci wysłałem. Aha, byłbym zapomniał, jeśli nie myślisz logicznie tak jak ja i nie znasz matematyki (jakby przeciętny programista znał xD - przyp. red.), to sobie odpuść, tępaku. No ale widzę, że ty już masz z 18 lat. A więc nie licz na to, że przed pięćdziesiątką będziesz umiał COKOLWIEK".

Ludzie się uczą teorii względności w kilka lat tak, że mogą nią swobodnie operować, uczą się diagnozować i leczyć ludzi, a nie nauczą się wklepywać gotowych algorytmów do komputera xD

#bekazprogramistow #it #heheszki

  • 11
@Clermont: z programowaniem to jak z ruchaniem - każdy robi to po swojemu, żaden ruchacz nie da ci złotych rad, bo takich nie ma, trzeba ruchać; a to, że 99% ruchaczy ma problemy z ego i syndrom boga to swoją drogą