Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP.

Poniedziałek, więc zbieranina sprzątaczy weekendowych jak co tydzień.
Czyli:
- No bo sprzątałam/em i po odłączeniu routera i podłączeniu ponownie nic nie działa i nie ma internetu
Oczywiście to nasza wina bo przecież my mieliśmy być na miejscu i pilnować, żeby kurz był dokładnie wytarty i router dobrze podpięty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trafił się rodzynek, który zgłasza, że nie ma internetu od soboty, on będzie składać reklamacje i żąda odszkodowania za brak dostępu przez weekend. Oczywiście nic nie robił, wszystko działało a tu nagle jeb i nic nie ma. No dobra, posprawdzane wszystko i faktycznie wygląda jakby się coś uszkodziło. No to jedziem.
Rzeczywistość okazała się inna - jednak to była jego wina :)
A cóż takiego zrobił?
No przeniósł router do innego pokoju.
A jak to zrobił?
Skrętkę przedłużył sposobem na który wskazuje nazwa kabla - skręcił kable - o dziwo kolorami, ale już potem owinął taśmą wszystkie razem.
RJ45 zakuł śrubokrętem bo u niego w pracy też informatyk to robi śrubokrętem, więc on też tak chciał bo to przecież łatwe i nie będzie płacił komuś za to - kolory podpatrzył ze starej końcówki.
Czemu nie zawołał nas do przedłużenia kabla i przeniesienia routera w innej miejsce?
- 'No bo wam trzeba płacić za to'

No więc wyobraźcie sobie tego jego oburzenie kiedy się dowiedział, że musi zapłacić za łączenie kabli na szybkozłączkach żelowych UY2 + osobno zapłacić za poprawne zakucie końcówki. Wyszło go do drożej niż jakby nas zawołał na początku do tego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Końcówkę przytargałem w kieszeni i muszę się podzielić tym dziełem! Tak, brakuje dwóch styków. ( )

#pracbaza #humorinformatykow #pracauisp - obserwuj po więcej
Pobierz DemptD - Z cyklu praca u ISP.

Poniedziałek, więc zbieranina sprzątaczy weekendowyc...
źródło: comment_4UpirlEoiokLZzyTmfdvz6Eu56DlKh9x.jpg
  • 41
@DemptD: Ale to mały ISP? Bo nie słyszałem, by np. Netia oferowała cokolwiek "większego" niż antywirus w routerze, lel

Wydaje się, że gigant ma to w zadku

Z Netią są różne fajne sprawy, może kiedyś opiszę
@fervi: działamy bardziej lokalnie, na obszarze woj. Śląskiego
@AmokK: mamy ustalone widełki więc jakieś pole manewru mamy - jak ktoś się przyzna co zrobił to jedziemy z takim nastawieniem polubownym bo wie, że jego wina to traktujemy go łagodnie, a czasami jedziemy po prostu przy okazji to ma gratis takie coś, a jak się trafi taki Janusz, który od razu wyskakuje z pretensjami i reklamacjami, to kończy się na górnych
@DemptD: heh, aż nostalgię poczułem czytając Twój wpis. Jakieś 9-12 lat temu tworzyliśmy pierwszą wiejską sieć osiedlową w naszej okolicy. Nie miałem zaciskarki, więc wszystkie końcówki sam zarabiałem śrubokrętem, miałem taki jeden płaski z grubą końcówką, który idealnie się nadawał. Na początku za drugim-trzecim razem się udawało, a jak doszedłem do wprawy to końcówki zawsze wychodziły dobre ʕʔ