Wpis z mikrobloga

#openttd

Tak sobie testuje możliwości nagrywania openttd i nie wiem w jakich ustawieniach to nagrywać i jakim programem, żeby było widać te piksele w ładnej jakości. Na filmie taki mały test nowego, bardziej rzeczywistego sposobu na dystrybucje pasażerów. Żaden z pojazdów nie ma włączonego transferu, ludzie sami wybierają gdzie chcą jeździć, a miasto jest spięte linią SKM (w tej roli spalinowe VT-08) i dość gęstą siatką tramwajów. Żadnych dodatków do rozwoju miast i podobnych.

Bardzo się bałem, że dworzec główny na środku miasta obsługujący póki co niecałą setkę pociągów, straci pasażerów. Na szczęście, póki co jakoś zipie i zapełnia pociągi, a ludzie lubią podróże do obcych miast. Naturalnie, dając im "wolną" rękę, miasto rośnie szybciej. Tutaj około 50 tysięcy osiągnęte w 20 lat od założenia firmy.
  • 4
@mentosh: tu jest nagranie z mojego ostatniego streama: http://www.twitch.tv/pater_/v/25901035

Ustawienia Open Broadcaster Software dla OpenTTD:
- x264 ('veryfast' preset)
- 1280x720 (25 fps)
- bitrate: 2500 kbps
- buffer size: 12000 kbps
- audio: MP3, 128 kbps, 44.1 kHz

Okno gry też ustawiam na 1280x720, żeby potem nie było problemów ze skalowaniem i "rozpikselowaniem".

Jeśli nagrywasz offline, to spokojnie możesz zwiększyć bitrate, np. dwukrotnie, albo czterokrotnie - jakoś obrazu będzie jeszcze