Wpis z mikrobloga

#sluzebnoscwolfika

Wołam @whitewolfik , Moja mama pracuję w nadzorze budowlanym, przyjechała w odwiedziny, więc postanowiłem ją podpytać co można zrobić w Twoim przypadku:)
O to co napisała:

moim zdaniem można podważyć dokonany podział sąsiedniej nieruchomości sporządzony przez geodetę uprawnionego oraz decyzję wydaną przez organ tj. Wójta lub Burmistrza danego terenu zatwierdzającą podział nieruchomości bez dojazdu do wydzielonej działki na której buduje się sąsiad.(Pisze się do organu który wydał decyzję podziałową) Z nieruchomości która została podzielona na dwie lub więcej działek geodeta winien do każdej nowo wydzielonej działki zapewnić swobody dojazd .W takim razie jak Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego czy innego obiektu wraz z infrastrukturą techniczną na działce nie mającej dojazdu do niej. Należy sprawdzić w organie wydającym pozwolenie na budowę jakie dokumenty przedstawił organowi sąsiad tj. inwestor i czy składał oświadczenie o korzystaniu z działki sąsiedniej czyli tej przez którą chce uzyskać służebność. Czy aby nie zostały sfałszowane dokumenty wyrażające zgodę na wejście w teren Twojej działki.
Dobrze zrobiłeś, że zagrodziłeś dojazd do działki.
  • 39
@Banek3000: @jeloo: nie mam stadnej mentalności i myśle obiektywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mógł pomyśleć i pewnie pomyślał

fakt z puszczeniem przez środek pola ciężkiego sprzętu to pszypał- ale odnośnie strat i zniszczeń są stosowne pozwy,
co do niedogadania sie na starcie- w każdym momencie sąsiad mógł cofnać pozew gdyby osiągneli konsensus. teraz wolfik pewnie oprócz drogi koniecznej, będzie miał przekopkę związaną z przesyłem i sąsiadów