Wpis z mikrobloga

@Kozzi: za granicą to nawet wołowinę podrabiajo, u nas nie ma takiego dostępu. ale jak nieraz patrzę, co wrzucają weganie z UK czy z USA, to gorzko płaczę, że u nas nie ma takiego wyboru z gotowców. podrabiają też nawet łososia wędzonego, tęsknię za nim trochę. zawsze wcinałam kilogramami, jak tylko miałam okazję. wszystko można podrobić :)
  • Odpowiedz
@SScherzo: powiedz mi jaki jest sens podrabiania mięsa, skoro mięsa się nie je? Trochę tego nie rozumiem i trąci robieniem k---y z logiki.
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: skąd wniosek, że obchodzi mnie, co jesz?

@Jade: gdybyś użył logiki, to byś wydedukował, że niektórzy nie jedzą mięsa, bo nie chcą jeść innych istot, a nie dlatego, że nie lubią smaku mięsa. ja np. zawsze lubiłam karkówkę, tak samo pierogi z mięsem czy inne hamburgery, ale mimo wszystko wolę żywe zwierzęta. podrabianie dań mięsnych ma przede wszystkim logikę taką, że i wilk jest syty, i owca
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: na tej zasadzie to można tu nic nie wstawiać, bo całego wykopu na pewno to nie obchodzi. i nie musi. po to są tagi. jak kogoś nie obchodzi, co kto je, to sobie blokuje tag #gotujzwykopem na przykład, co też polecam Tobie zrobić. a jeśli masz zamiar dalej bóldupić, to idź robić to gdzieś indziej.
  • Odpowiedz