Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mnie to #!$%@? jak ktoś notorycznie spóźnia się do pracy.
Fakt, zdarzyło mi się DWA RAZY zaspać do pracy (pracuję już łącznie prawie 10 lat). Ale #!$%@?. Zawsze ta sama wymówka, przynajmniej 3 razy w tygodniu - korki, korki, korki.

Wstawaj wcześniej głupia pipo, i posadź swój tyłek w tramwaju - jeśli wyjdziesz odpowiednio wczesniej z domu, nie ma szans się spóźnić.
Dodatkowo w mojej pracy wygląda to tak, że jak masz na 8.00 to o 8.00 masz już siedzieć przy kompie - włączonym, i odklikać się że jesteś w pracy. I zacząć pracować. Związane jest to z tym, że na 7.00 jest jedna osoba zajmująca się HelpDeskiem, kolejna przychodzi na właśnie na 8.00.

Jak to wygląda w praktyce?
7.57 - wchodzi gwiazdeczka, #!$%@? przez biuro do kompa, w kurtce uruchamia komputer BO PRZECIEŻ ZARAZ ÓSMA TRZEBA SZYBKO
7.59 - klika sobie że jest w pracy
8.00 - trzeba się rozebrać, zdjąć kurtkę
8.05 do 8.15 - KAWUSIA! KAWUSIA JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Jeśli się spóźni - dodajcie do przedziałów czasowych minimum 15 minut.

Ale mnie to #!$%@? mirki. Czasem się zastanawiam po #!$%@? się staram.

#pracbaza #gorzkiezale #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 114
  • Odpowiedz
@top_czipsy: Dzisiaj przyszedłem na 9:30 i jak bede chcial to wyjde kiedy chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ważne żeby robić dobrze to co do ciebie należy. Jednej osobie zajmie to 5 godzin a drugiej 8.
  • Odpowiedz
Jak to wygląda w praktyce?

7.57 - wchodzi gwiazdeczka, #!$%@? przez biuro do kompa, w kurtce uruchamia komputer BO PRZECIEŻ ZARAZ ÓSMA TRZEBA SZYBKO

7.59 - klika sobie że jest w pracy


@top_czipsy: Najwyraźniej jest u Ciebie płacone za czas spędzony w pracy, a nie za wyniki, więc w tym kontekście takie zachowanie jest racjonalne z punktu widzenia pracownika.

Czasem się zastanawiam po #!$%@? się staram.


Bycie porządnym pracownikiem może być
  • Odpowiedz
8.00 to o 8.00 masz już siedzieć przy kompie - włączonym, i odklikać się że jesteś w pracy. I zacząć pracować.


@top_czipsy: to jest niezgodne z prawem pracy coleżanko :) włączanie i wyłączanie komputera wlicza się w czas pracy.

a co do kawusi- jeśli w trakcie pracy idziesz po kawę/herbatę/wodę to już jest ok? czy odliczasz sobie od czasu pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli pracodawca nie
  • Odpowiedz
@top_czipsy: jeszcze parę lat i ci się odechce starać. Nie wiem jak #!$%@? umysłowo trzeba być żeby wyliczać innych z czasu pracy. Nie jesteś pracodawcą to cię to nie obchodzi. To że ty nie masz życia i jest ci wszystko jedno czy wyjdziesz z piwnicy o 6 czy o 6.30 to twoja sprawa. Ktoś inny woli być 5 minut dłużej z mężem/dzieckiem i być w pracy na 8 a ty wolisz
  • Odpowiedz
@Stragan:
Ja go w 100% rozumiem. Jeżeli od 7 siedzi sam, to musi ogarniać zgłoszenia między 7 a 8. Jak gwiazdeczka się spóźnia, to jeszcze na jego konto wpadają wszystkie problemy zgłoszone między 8 a 8.30, zamiast rozdzielić się na dwie osoby. Pracowałem kilka lat w HD i wszędzie jest zasada - kto rejestruje, ten rozwiązuje. Do tego zaraz po 8 jest największa zadyma bo Grażynki i Irenki właśnie zaczynają pracę
  • Odpowiedz
@smk666: jak mu nie odpowiada taka sytuacja to niech zmieni robotę albo niech zrobi tak żeby to on przychodził na 8, albo niech zmienią system odbierania zgłoszeń. Poza tym gwiazdeczka ma jakiegoś przełożonego to dlaczego nie wyciąga wobec niej konsekwencji skoro podobno tak często się spóźnia?
  • Odpowiedz