Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: zależy co testuje i jaka samodzielność, języki obce i jak z komunikacją (rozmowy z klientami), ale ogólnie ciut lepiej zarabiają a jak ogarnia jakiś język programowania to śmiało na developera może iść, o ile ma takie ambicje oczywiście.
@wonsz_smieszek: szczerze mówiąc nie wiem jak jest ze zdalną pracą, bo te firmy są na tyle atrakcyjne, że nie szukają pomocy rekruterów. Ja znam taką jedną firmę, ale z nimi nie współpracuję. Stawki w moim odczuciu #!$%@? i nie warte pracy zdalnej. Na dodatek by pracować zdalnie trzeba się znać, także jak nie masz dużego doświadczenia to taka opcja odpada.

Z drugiej strony firmy, zwłaszcza z USA, zatrudniające zdalnie programistów/adminów w
@PanJapson: podejrzewam, że to co nazywasz "stawką #!$%@?ą" jest wielokrotnością mojej pensji :)

Ponieważ się orientujesz lepiej ode mnie, to jeszcze jedno pytanie: czy są możliwości pracy zdalnej (na co dzień już jedną robotę mam), które nie polegają na wpisywaniu danych do excela dla firm typu januszebiznesu? Podejrzewam, że nawet to co będziesz uważać za frajerską stawkę, będzie dla mnie niezłe, więc będę wdzięczny za info gdzie tego szukać. Chodzi o
@wonsz_smieszek: praca zdalna jest słaba z wielu powodów- jak zgaduję nie masz doświadczenia. Od kogo będziesz się uczyć? Cały dzień chcesz siedzieć w piwnicy? C'mon.

Tak, są firmy które oferują pracę zdalną w pełnym wymiarze czasu, ale dla doświadczonych pracowników. Są takie prace, ale nie wiem o czym powinienem rozmawiać, bo nie wiem czym się zajmujesz.

Języki do pracy zdalnej? Pewnie wszystko da się robić zdalnie, ale z całą pewnością mogę