Wpis z mikrobloga

Wiecie czego mi szkoda? Tego, że nigdy nie byłem we Francji, a przede wszystkim w Paryżu kiedy było tam spokojnie, bezpiecznie. Od małego kojarzył mi się z romantycznym miejscem, fenomenalną atmosferą. Teraz to strach gdziekolwiek pojechać za granice ;/
#francja #paryz
  • 31
  • Odpowiedz
@Jaboski: nie przesadzaj, nie jest tak źle. Aczkolwiek Francja już od około 10 lat jest nieprzyjazna. Nie wiem dlaczego dopiero teraz się obudziłeś.
Mity o fajnych wakacjach w Paris dawno minęły.
  • Odpowiedz
@Wulf: 'bezpiecznie', zanim muslimy się rozpanoszyły na tyle by tworzyć chociażby zamknięte dzielnice i grozić maczetami w biały dzień za 'przyzwoleniem' policji?
  • Odpowiedz
@zima65: Paryż jest zasyfiony bardziej niż wszystkie większe polskie miasta razem wziete.

@Jaboski: mnie bardziej Londyn urzekl, ale pewnie dlatego, że nie nastawialem się na nic specjalnego. Generalnie taka postawa przed wycieczkami sprawia, że doznania są lepsze.
  • Odpowiedz
@zima65: oglądanie architektury nie sprawiło, że miałem zamknięte oczy na inne rzeczy. W Paryżu jest syf, podobnie jak w Marsylii, która w ogólnym rozrachunku byłem zachwycony.

Uwierz, mamy naprawdę czyste miasta porównując do tych europejskich.
  • Odpowiedz
@Krupier: jeśli chodzi o czystość miast to masz oczywiście rację. Jeśli chodzi o architekturę, to wg mnie niestety Warszawa płaci za II WŚ - Paryż architektonicznie jest prześliczny, Warszawa niestety się nie umywa :(
  • Odpowiedz
@Jaboski: byłem tam kilkakrotnie i powiem Tobie, ze miasto, które jest naprawdę ładne, stało sie wielkim gettem- sami tego chcieli. Podobna sytuacja dotyczy Amsterdamu. Planowałem na starość osiedlić sie w Paryżu, ale po kilkukrotnych odwiedzinach, wiem, ze Polska to idealne miejsce do życia
  • Odpowiedz