Wpis z mikrobloga

Ide dzisiaj do spozywczaka kupic sobie troche miesa w plastrach. Wchodze, dostaje mieso i ide do kasy zeby zaplacic za swoje lakocie. 1.79 do zaplaty :

ja: #hehe place karta,
eksp: u nas platnosc od 3 ziko,
ja: xD slucham?,
eksp: no od 3 zlotych mozna karta,
ja: no ale to jest niezgodne z prawem,
eksp: a w innych sklepach jest?,
ja: lel? ,
eksp: w innych sklepach od 30 ziko jest,
ja: no to IDE

idac tropem myslenia Pani Ekspedientki , skoro inni kradna, to ja tez moge.

#truestory #historia #ponadprawem #prawo #januszbiznesu

  • 7
  • Odpowiedz
@MintajWKwadracie: z prawem ogolnie obowiązującym jest to zgodne. Nie ma żadnej ustawy ktora by tego zabraniała, a ze jest to niezgodne z umowami zawartymi pomiędzy sklepem a operatorem terminalu (czy tam z kim ma on umowę) to inna sprawa. Ty nie masz z tego powodu roszczenia względem sklepu (tzn. można by wymyślać, ze miałeś prawo liczyc na to ze sklep bedzie dzialal zgodnie z umowa, ale za dużo w tym nie
  • Odpowiedz
@MintajWKwadracie: @eaxene: @Tamerlan:
prawo prawem, ale operatorzy terminali zakazują takich praktyk.
Polecam zgłaszać to operatorom terminala - skąd wziąc info - ? kupić coś zgodnie z limitem narzucanym przez Janusza i dostaniesz paragon z nazwą dostawcy terminala... ja to zawsze robię i zauważyłem że to działa
  • Odpowiedz
operatorzy terminali zakazują takich praktyk.


@Singularity00: oczywiście przecież i ja i @tamerlan: o tym pisaliśmy. Ale właśnie poza straszeniem zgłoszeniem do operatora (choć rzeczywiście jest to skuteczne) prawo nie stoi po naszej stronie.
  • Odpowiedz
@eaxene: prawo nie - ale jak Janusz raz, drugi poczuje po kieszeni te swoje zagrywki to przestanie cwaniakować. Sorry, ale skoro bierze terminal to ma się stosować do zasad. Nie pasuje? niech nie bierze.
Dlatego ja zawsze to zgłaszam - dla zasady po prostu.
  • Odpowiedz