Wpis z mikrobloga

Witam. Jeżdzę autem już parę dni bez prawa jazdy. Skończyłem kurs około tydzień temu i mam już umówiony termin egzaminu teoretycznego. Moje pytanie jest takie: czy jeżeli złapią na tą przysłowiową kontrolę drogową i dostanę mandat to nie będę mógł robić prawa jazdy do końca życia? Znajomy mówił że jak złapią to już koniec. Wiecie coś na ten temat? 500 zł to tam nic, mogę zapłacić, ale chodzi o to czy dostanę zakaz prowadzenia pojazdów i nie zrobię tego prawa jazdy.

#pytanie #samochody #prawojazdy #prawo
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Harp123: jak zrobisz jakąś szkodę komuś, ubezpieczenie OC nie pokryje jej, bo nie miałeś uprawnień. Za wszystko zapłacisz ty.
500 zł mandatu to tam nic, możesz mieć dziesiątki / setki tysięcy do spłacania.
  • Odpowiedz
@Harp123:

Art. 94. Kodeksu wykroczeń [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia]

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz
  • Odpowiedz
@Harp123: Chłopie poważny jesteś? Cały czas zakładasz, że wszystko będzie dobrze. G---o, nigdy nie należy tak zakładać. Jak będziesz miał jakiś wypadek to przesrane po całości. Nie możesz poczekać jeszcze tego miesiąca?
  • Odpowiedz
@Harp123: W znajomego wjechał gość dostawczakiem. Kierowca nie miał prawa jazdy. Jego samochód do kasacji, on połamane biodro, uszkodzenia stawów. Jego różowy powybijane zęby, złamana łapa, wstrząs mózgu. Kierowca dostawczaka musiał wybeknąć prawie 200 tyś, a koszty do tej pory ciągle rosną - zwrot kasy za rehabilitację, zabiegi, operacje etc. Oczywiście wszystko płaci UFG, a on sobie potem elegancko co miesiąc buli ratę ze 3000 i tak pewnie do końca
  • Odpowiedz
Ale jeżeli złapią tylko na kontrolę drogową to 500 zł i zakaz prowadzenia pojazdów czy tylko sam mandat


@Harp123: Policjant może wymierzyć 500zł, ale raczej bez pytania skieruje sprawę do sądu, a ten orzeknie zakaz prowadzenia.
  • Odpowiedz
@Harp123: 500zl za brak uprawnien i zakaz dalszej jazdy wiec albo ktos z uprawnieniami bedzie musial szybko przyjechac i zabrac auto z drogi bo inaczej wezwa holownik i zabiora auto na najblizszy parking policyjny, potem zeby odebrac auto czeka cie wycieczka do najblizszego komisariatu policji//strazy miejskiej lub starostwa, powiedza ci dokladnie. Tam dostaniesz polecenie zaplaty ktore oplacasz na poczcie i ponownie wraczasz w ktores z tych miejsc gdzie polecenie zaplaty
  • Odpowiedz
@Harp123: Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, że nawet lekka stłuczka z autem wyższej klasy to koszty idące w tysiące? Facet mnie stuknął, połamany zderzak i wgnieciony błotnik oraz przerysowana lampa. Koszty naprawy? 18 tysiecy zlotych + 9000 zl za auto zastepcze na miesiac czasu.
  • Odpowiedz