Wpis z mikrobloga

Mireczki, kiedyś miałem małe zaćmienie umysłu i ubezpieczyłem się na życie za wysokie pieniądze (80zł), gdzie w razie czego mogłem maksymalnie otrzymac 30.000zł... Więc po jednym z listów o konieczności akceptacji nowego regulaminu i złej interpretacji listu postanowiłem dalej nie płacić, przy czym nie wypowiedziałem umowy.

Czy umowa wygasła, czy dostanę list od firmy windykacyjnej?

#ubezpieczenia
#pzu
  • 8
@tom1988:
Odstąpienie od umowy

§ 13 Ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpiecza-jący jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od zawarcia umowy. W przypadku odstąpienia PZU Życie SA zwraca ubezpieczającemu składkę pomniejszoną o jej część odpowiadającą okresowi odpowiedzial-ności PZU Życie SA.

Wypowiedzenie umowy§ 14

1. Umowa może być w każdym czasie wypowiedziana przez ubezpieczającego z zachowaniem mie-sięcznego okresu wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia rozpoczyna się
@tom1988:

Ubezpieczenie bezskładkowe

§ 42 1. Ubezpieczenie zostaje zamienione przez PZU Życie SA na bezskładkowe po upływie co najmniej dwóch lat od początku ubezpieczenia:

1) na wniosek ubezpieczającego i za zgodą ubezpieczonego, pod warunkiem opłacenia wszyst-kich składek należnych za ten okres;

2) w przypadku nieopłacenia przez ubezpieczającego należnej składki z końcem 1. miesiąca, za który przypadała nieopłacona składka, a ubezpieczający nie dokonał zawieszenia opłacania składek, z zastrzeżeniem § 25 ust. 2;3)