Wpis z mikrobloga

Elo mircy
właśnie zamówiłem se oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EU-W( ͡º ͜ʖ͡º)
Pytanie, ma ktoś już ten model? jakieś uwagi, zastrzeżenia, itp?( ͡° ʖ̯ ͡°)
jak dojdzie, to postaram się zrobić jakieś #pokazzakupy po kilku dniach używania( ͡º ͜ʖ͡º)
Pozdrawiam z "mglistego" #krakow 'a ( ͡ ͜ʖ ͡)
#pytanie #zdrowie #elektronika #smog
Pobierz wielq - Elo mircy
właśnie zamówiłem se oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EU-W( ͡º ͜ʖ...
źródło: comment_e2Vxn0WvDxvBl7WLEZihXroihJlikYMN.jpg
  • 45
@wielq: mam 3 pytania:
1. Czy zauważalnie spadła ilość kurzu?
2. Czy jest sens używać tego urządzenia przy otwartym oknie?
3. Czy po 2 latach używania nadal polecasz to urządzenie w takim samym stopniu jak na początku?

Z góry dzięki za odpowiedź, jestem prawie przekonanym do zakupu, ale zauważyłem Twój wpis i pomyślałem, żeby jeszcze zapytać :)
@rumak:
1: mieszkam w bloku i normalnie to całe kłęby kurzu były i takie koty za wersalkami, trzeba było odkurzać 2 razy w tygodniu, teraz robisz to raz na 2 tygodnie i dodatkowo prawie nie odkłada się kurz na szafkach itp.
2. korzystam z tego zazwyczaj od przyjścia z pracy do nocy albo przez noc, podobno tez nie jest za dobre aby chodziło to 24h/7 bo niby wyjaławia powietrze. Jak jestem
@wielq: czy jeśli ten sharp stoi w jednym pomieszczeniu to czy poprawia się jakość powietrza w całym mieszaniu ? Zastanawiam się nad tym urządzeniem ale rozważam też model, który filtruje mniej powietrza ale ma te same filtry i funkcje (a40eu lub a50eu). Zastawiam się właśnie czy kupić np dwa KC-A40EU-W do dwóch pokoi czy jeden KC-A60EU-W - jednak słabo byłoby go targać miedzy pokojami (w dzień tu.. w nocy tam..)
@wielq: Pozwolę sobie po raz kolejny odkopać ten temat i ponowię pytanie kolegi wyżej. Jak sobie radzi ten oczyszczacz z kilkoma pomieszczeniami? Wiadomo, że jest jakaś deklarowana powierzchnia oczyszczania, ale jak otwory drzwiowe i taki typowy układ pomieszczeń wpływa na oczyszczanie? Zastanawiam się, czy kupić ten tańszy model a40euw z założeniem, że będzie mi salon oczyszczał, czy ten mocniejszy licząc na to, że sobie poradzi z większą liczbą pomieszczeń (otwory drzwiowe,