Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki, myślę, że mam naprawde fajny pomysl na mobilną appke a w przyszłości może strone internetową, wiekszośc jest juz zaprojektowana, niestety nie mam umiejętności aby to zakodować.
Czy jest na sali ktoś, kto chciałby zająć się ze mną tym projektem ? Współpracowalibyśmy na równi, może coś z tego wypali...?
W internecie jest masa fanatyków tuningu samochodowego (w tym ja) Każdy chciałby się pochwalić swoim samochodem lub szukać inspiracji wśród innych na nowe mody.

Generalnie aplikacja byłaby swojego rodzaju magazynem, ale każdy moglby założyć swoje konto, komentować, lajkować, udostępniać innym, dodawać zdjęcia i informacje o swoim samochodzie itp.
Artykuły dzieliłyby się na kategorie, np. DIY, felietony, nowości itp. a kazdy artykuł, zdjęcie czy komentarz byłyby tagowane, coś jak na wykopie

Jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie! Chętnie opowiem ci więcej, może sprowadzisz mnie na ziemie albo zechcesz działać razem ze mną!

#kodowanie #webdev #ios #android #windowsphone #smartfon
Vantrilio - Witajcie mirki, myślę, że mam naprawde fajny pomysl na mobilną appke a w ...

źródło: comment_jGhKgjepnq1YpSgZssSAxFL4yhKuFYYR.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LordOfTheBananas: Postaram się, dzieki za opinie! :) Nie napalam się, możliwe, że to będzie taki mój projekt po godzinach, może na nim naucze się kodować, to jest myśl! Połącze przyjemne z pożytecznym.

Pytanie tylko jak to ugryźć, jak się do tego w ogole zabrać, edytować jakiś CMS czy pisać wszystko od 0?

Mimo wszystko mireczki jeżeli znacie kogoś kto chciałby mi w tym pomóc, śmiało kierujcie go do mnie!
  • Odpowiedz
@Vantrilio: z punktu widzenia programisty: Ja nie mam czasu na swoje projekty, a szczególności jeszcze robić takie, z kimś... Jak mam czas, to wolę pracować dla kogoś, kto za to płaci - bo są pewni w tym co robią, i biorą nawet kredyt jak nie mają kasy. Ja nie ryzykuje, tylko ryzykuje pomysłodawca. Życie to hazard, dlatego albo się pławi w kasie, albo nic nie masz.

Takich osób z pomysłami jest masa w internecie, od zawalenia. Dostaje mnóstwo propozycji współpracy, i dostaje nawet takie, że klient płaci i w dodatku daje jakiś % udziałów. Czyli to co ty oferujesz + kasa od niego.

Z klientami, z którymi piszę, uwierz że mają bardzo dużo pomysłów, i twój pomysł też wiele razy przeszedł. Tylko jaki jest problem: target, kierujesz go do małej liczby osób, bo ile % ludzi interesuje się poważnie samochodami, że są maniakami, że lubią cały czas czytać o tym. I ile z tych osób bedzie w stanie zaplacic za cos? Musisz im zaoferowac jakas usluge...
Jest już nawet bikepics.com i grupy
  • Odpowiedz
@Vantrilio: jeśli chcesz mieć zajebisty pomysł dam ci tip. Nie myśl o społecznościowych portalach, bo to już ciężki chleb... Ale pomyśl o tych częściach biznesu, gdzie ludzie mają kasę. Twórz jakieś ułatwienia dla firm, dla sieci handlowych. Nie skupiaj się na ludziach, bo oni kasy nie mają i nie przeleją ci nawet symbolicznej kwoty za dostęp do serwisu. A życie z reklam to nie ta bajka co parę lat temu. Nie opłaca się, przez adblocki itp. Za 4 lata uwierz, że sporo portali będzie płatnych, albo freemium.

Doczytałem że boisz się, by ktoś z ciebie frajera nie zrobił. Ale policz ile kosztuje czasu grafikowi a ile programiście w stworzeni portalu.

Tak więc ty dasz powiedzmy 1 tydzień czasu, natomiast progrmaista 1-2 miesiące. Tak więc nie uważasz, że za mało dokładasz się do interesu?
I dlatego z mojego punktu widzenia, jak znajdziesz taką osobę, to jest frajerem... chyba że faktycznie wierzy w
  • Odpowiedz
@Vantrilio: sam kiedyś miałem taki pomysł, bo siedzę w temacie aut. Niestety rozczaruje Cie - jest juz taki portal, który zgarnia większa cześć użytkowników - wiec cieżko będzie go przebić
  • Odpowiedz
@Vantrilio: Zdradzę Ci tip, potrzebujesz zainwestować jakieś $10- $20 w demo Twojej aplikacji.

Potrzebujesz layout, w tym celu wybierz sobie jakiegoś Pana z Pakistanu co by Ci narysował z 5 okienek - poszukaj na fiverr. Jak już będziesz miał połącz je ze sobą linkami, tak jak by działała za pomocną invision. (tam nawet masz konto free). Zrzuć całość na telefon, tablet i pokaż znajomym, rodzinie nawet grupie docelowej.

Jak będziesz
  • Odpowiedz