Wpis z mikrobloga

@whitewolfik: Pomyśl nad wystąpieniem do gminy o decyzje o warunkach zabudowy, określą w niej dozwoloną lokalizację budynku na tej działce (nie musisz nic budować oczywiście), a jak wiadomo może to być już 3 m od granicy jeśli budynek na tej ścianie nie ma otworów okiennych i wtedy biegły geodeta musiałby być szalony żeby proponować w Sądzie drogę wzdłuż takiej granicy. Sposób sprawdzony. Trzymaj się Mireczku!
@whitewolfik:
W służebności powinna być pokazana mapka dojazdu, nie wiesz jak ją ma wrysowaną?
Pomijam już tych, co kupili bez służebności, bo sa pozamiatani.
Choć na twoim miejscu, dogadałbym się im sprzedać za kosmiczną cenę ze 3-4 m szerokości.
@whitewolfik:
Aha, zrozumiałem, że on akurat miał służebnośc, tylko kolejni nie mają.
No to absurd. Jak ja lubię takich, co się budują gdzie popadnie, a potem gmina ma wszystko robić.
Nie mówiąc juz o tym, że gdyby zrobiła, to koles zapłaci za wzrost wartości działki (ust. o planowaniu).
A co do drogi, droga dojazdowa nie musi mieć 8 m, może mieć mniej, nie ma tutaj żadnego prawa w zasadzie. W MPZP
@whitewolfik: kolego za te ploty powinieneś dostać odszkodowanie bo w swietle prawa wybudowales je na swojej ziemi przed jakakolwiek decyzja czy postanowieniu o sluzebnosci ;) na obrazku zalaczam jak to bedzie wygladac, niestety wolfik, mala szansa ze sluzebnosc pojdzie po tamtej dzialce. droga jako sluzebnosc nie musi mieć 8m to raz a dwa sluzebnosc musi byc po najmniejszej linii oporu i najmniej uciazliwa dla Ciebie. Trzymam kciuki byś trafil na dobrego
Pobierz P.....y - @whitewolfik: kolego za te ploty powinieneś dostać odszkodowanie bo w swiet...
źródło: comment_RAHYcua5EplnEFPRdtUj7oiX5WkqVWyq.jpg
@Ptolemy: Służebność jeśli powstanie może iść wzdłuż działek z domkami, czyli @whitewolfik: nie straci kawałka pola odciętego drogą (o co się martwi), bo droga będzie szła po granicy. Zresztą po co miałby tam być skręt?
@kubako: myslisz ze tamten sasiad zgodzi sie oddac kawalek ziemi? Kolejny spor. Nie ma tam skretu. Sluzebnosc przyklejona do granicy i konczy sie przy dzialce. Z rozpedzenia nie zrobiłem kreski na granicy Sorky
@Ptolemy: aaa, ok - zaznaczyłeś obrys drogi, a nie jej przebieg :) trochę się zasugerowałem wcześniejszym rysunkiem wolfika, gdzie droga budowlańców przebiega właśnie ze skrętem