Wpis z mikrobloga

#android #s4 #galaxy #simniedziała #pomocza_darmo

W zasadzie tagi mowia wszystko

Kumpela ma s4, wrzucila androida 5.1 i telefon nie widzi teraz karty sim

Twierdzi ze telefon nie spadl jej ani nic takiego

Chcialem pomoc* i zacząłem od podstaw

Wgralem odinem 4.4.2 i nie pomoglo. Probowalem inna karte sim tez nic

Wyczyscilem cash i cos tam jeszcze (glosnosc+power+menu)

Czy wgranie custom rom pomoze?

Troche z tym zabawy i sporo czasu trzeba tylko czy to cos da?

*kumpela ma fajne cycki-ale nie az tak fajne zeby #!$%@? niewiadomo co

  • 23
@last_of_us: albo:
a) zepsuła jej się karta SIM ('rozmagnesowała') i nie poleci, kwestia zmiany karty
b) popalone filtry na płycie głównej, do przelutowania, tylko ciężko znaleźć trupa z pewnymi częściami
@Veuch: probowalem rozne sim karty i nic

Filtry? To juz za duzo dla mnie, ot cos tam wgrac albo przykrecic to ok

Cos tam poczytalem i ten problem wydaje sie dosc popularny dla s4

Wgrywanie nic nie da prawda?

Telefon pokazuje zasieg i reaguje na zmiany w jakosci sygnalu komurkowego tylko chyba brak komunikacji z sim karta, hmmm

Filtry :-\
@last_of_us: Przez odina zawsze lepiej.. hmm.. pewnie puściła OTA.. a tam zdarza się że coś się #!$%@?.. Jedyna opcja to sprawdzić kartę SIM w innym urządzeniu, a potem majstrować z wgrywką softu przez odina czyli downgrade i znów upgrade do 5.0.1.
@sequel: tak zrobilem, sim odpada raczej bo wkladalem karte dzialajaca na innym tel

Wgrany odinem 4.4.2 ktory ludzi sobie chwala niby

Bez zmian. Na telefonie zeczywiscie ani ryski ani nic, wiec chyba nie spadl jej
@last_of_us: jeżeli coś to zmieni to tylko nadmienię, że robiłem szpagaty i wygibasy z tym telefonem przez miesiąć, wgrałem mu chyba z 10 softów i trzy miliardy razy czyściłem cache itd. ale niestety u mnie była to usterka fizyczna, po prostu popaliły się części na płycie głównej :)
@sequel:
@last_of_us: zgrało się to w czasie z wgraniem Cyanogena, ale zdecydowanie wykluczyliśmy ingerencję z zewnątrz. Po prostu pewnego razu odmówił posłuszeństwa, gubił kartę SIM, w końcu w ogóle jej nie widział. Telefon troszkę sfatygowany, ale z tego co się dowiedziałem - "może się tak samo stać" :P
@last_of_us: coś koło 60-70zł zapłaciłem z robocizną już. Tylko długoooo to trwało, bo facet chciał znaleźć 'dawcę' w bardzo dobrym stanie, a albo dostawał topielce albo nie było po prostu nigdzie. W końcu chyba ze Słowacji ściągnął jakiś telefon :) ale może miałem po prostu pecha
@last_of_us: taki znowu problem miałem zzzzzz.. eee.. innym telefonem, nie pamiętam dokładnie modelu. Okazało się, że to kwestia dotyku/ekranu czy czegoś tam po drodze, tylko podczas rozmów świrował :) okazało się, że jakieś tam były w komunikacji problemy i telefon myślał, że mu klikam coś na wyświetlaczu, a nie było nic dotykane :) no takie to telefony są, psują się czasem :)
@Veuch: wlasnie wśród setek postow(!) W temacie niedzialajacej karty sim w s4 znalazlem info ze tuz pod aparatem z tylu jest jakas zlaczka i trzeba sprobowac ja wkliknac, bez rozkrecania niby jest na wierzchu, w domu spróbuje