Wpis z mikrobloga

#heheszki #truestory
Moja matka ma znajomą, która ukończyła 3 kierunki studiów i od 8 lat! jest bezrobotna.
Zapytacie zapewne jak to możliwe?
Otóż ta Pani ukończyła uwaga:
1. Socjologię
2. Zarządzanie
3. Europeistykę
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 62
  • Odpowiedz
@jenerau: ale nie od razu biorą cię do HR. musisz zwykle zacząć od kserowania faktur czy czegoś takiego. ktoś po europeistyce nie pójdzie do takiej roboty, albo nawet - w oczach pracodawcy, jest za bardzo wyedukowany, a więc - podejrzany.
  • Odpowiedz
@rales: 1) jest "nieogarnieta" 2)znajomy rekruter przez 3 mce nie mogl znalesc w Polsce nikogo "dobrego" po europeistyce/stosunkach miedzynarodowych (profil studiow byl potrzebny do pracy) Ostatecznie padlo na pasjonata tematu relacji miedzynarodowych i polityki
  • Odpowiedz
@rales: Źle zrobiła, że zamiast specjalizować się w jednej dziedzinie to liznęła 3 różne kierunki. Jak na ironie jest albo za słabo wykształcona albo za bardzo. Zależy od punktu widzenia. No i jeśli faktycznie od 8 lat jest bezrobotna to przegrała życie. Tylko ściema, że przebywała rzekomo za granicą mogłaby być jakimś wytłumaczeniem na rozmowie kw.
  • Odpowiedz
@jenerau: zapoznaj się z terminem "overeducation".
najprościej tłumacząc, ludzie myślą "kurde, 3 kierunki ma, będzie chciała pewnie 5 koła, to już wolę zatrudnuć kogoś za 2"
albo -" tak, zatrudnię i będzie mi się wymądrzać o standardach europejskich"
  • Odpowiedz
@frytex2: Wszystko jasne, dzięki.

Z drugiej strony zawsze mi się wydawało, że swoje wymagania płacowe powinno się opierać na znajomości konkretnej branży w jakiej się jest aktualnie zainteresowanym.
  • Odpowiedz
@rales: u mnie w firmie jest koleś po kulturoznawstwie i zarabia podwójna średnia krajowa. Co za różnica? Takie gadanie kto co skończył i ile teraz zarabia jest próba wytłumaczenia sobie ze warto było nie studiować a to nie prawda.
Od ręki znajdę gro przykładów osób które po studiach zarabiają dużo, bez studiów zarabiają mało, lecz nie ma to żadnej korelacji z rzeczywistością.

Warto studiować, uczyć sie, rozwijać, wybierać cięższa z drog ponieważ "każda porażka jest nawozem sukcesu" ;)

No chyba ze jest sie głupim i zajmuje sie tylko wytykaniem ludziom ich słabości czy błędów. Wtedy nie warto studiować bo
  • Odpowiedz