Wpis z mikrobloga

#heheszki #truestory
Moja matka ma znajomą, która ukończyła 3 kierunki studiów i od 8 lat! jest bezrobotna.
Zapytacie zapewne jak to możliwe?
Otóż ta Pani ukończyła uwaga:
1. Socjologię
2. Zarządzanie
3. Europeistykę
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 62
  • Odpowiedz
@rales: Ja skończyłem Europeistyke, nie skończyłem zarządzania bo mnie udupili, pracuję na etacie i dodatkowo mam własną firmę, więc ta Pani nie chce pracować, albo ma zbyt wysokie oczekiwania.
  • Odpowiedz
  • 2
@rales: licencjat z europeistyki here (+ mgr Ekonomia, ale prace zaczynałem przed magisterka), aktualnie mam do ręki więcej niż wynosi średnia krajowa brutto, a doświadczenia mam raptem 2,5 roku. Bycia kretynem nie oduczy cie żaden kierunek na uniwerku.
  • Odpowiedz
@rales: Oj chłopie chłopie, a ja socjologię skończyłem i filozofię. Żyję, nie narzekam, nie cierpię nędzy ani bezrobocia. Rozwijam się naukowo i zawodowo, długo by pisać. Nie oceniaj ludzi po dyplomach, ale po tym, co mają w głowie. Po technicznych kierunkach też są bezrobotni i uwaga - bezrobocie wśród nich nie jest jakoś strasznie mniejsze od humanistów. Innymi słowy, niezależnie, co robisz trzeba mieć w głowie trochę oliwy :) Pozdrawiam
  • Odpowiedz
no i co z tego jakie kierunki skończyła? Jak ktoś jest niezaradny to i po informatyce roboty nie znajdzie


@bianco86: to, że przy tych kierunkach nawet zaradnemu ciężko będzie znaleźć pracę w zawodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rales: gnije z wykopkow, ktorzy musza sie spuszczac nad tym jak to oni sa elitarni bo studiuja na polibudach gdzie wszyscy glosuja na korwina mekke a reszta to podludzie

studia to nie zawodowka ktora mi ci dac zawod, studia to poszukiwanie wiedzy, jak ktos lubi studiowac takie kierunki to chooy ci do tego

ps. nie, nie jestem studentem, jestem stulejka na rencie za wasze podatki i dobrze mi z tym
  • Odpowiedz
  • 2
@Lukki: jak kogoś pasjonute oceanografia to ją sobie studiuje, no jaa, ale niee jedyny prawilny wybór w zyciu to infa i programowanie, chociaż ze lzami w oczach pisać kody ale tylko to warto bo hur dur robota jest a nie biedaki studiują to co ich intersuje a przeciez nie ma ofert pracy po tym na olx hehe xd
  • Odpowiedz