Wpis z mikrobloga

Mirki spod #elektronika i #bmw #e36 i może też trochę #motoryzacja - potrzebuję pomocy. Wymyśliłem sposób na podłączenie złącza AUX do radia BMW Business RDS pod kasetę, z zachowaniem funkcji kasety. sprawdziłem to właśnie i... prawie działa. tzn. idzie dźwięk na oba kanały, ale brzmi to do dupy, bo jakikolwiek bas daje pierdzenie w głośniki. z tego w sumie chyba wynika, że wpiąłem się w dobre miejsce (prosto w złącze od głowicy czytającej kasetę na płycie głównej radia, jeszcze przed scalakiem który obsługuje dźwięk z kasety), ale jak się domyślam - czegoś tam jeszcze brakuje. generalnie w obwodzie na każdym kanale aux jest dioda puszczająca prąd tylko w kierunku aux-złącze głowicy (zastosowałem to żeby nie mostkować kanałów z głowicy). Dobrze kombinuję, że skoro to tak słabo brzmi, to przydałyby się tam jeszcze kondensatory? tylko jakie i jak łączone? a może te diody psu na budę? orientujecie się trochę w temacie? bo ze mnie taki elektronik, jak z koziej dupy trąbka...
  • 26
@ksiak: mam, ale w tym modelu nie da rady wpiąć się przez zmieniarkę, emulatory nie działają - sprawdzone. żeby dorwać Business RDS z 7ki (z nimi jest dużo łatwiej) trzeba mieć tonę cierpliwości i farta.
@bidzej: chora kasa tzn ile? Wiesz, skoro towar hodliwy to można kupić nawet za chorą kasę. Najwyżej sprzedaż za jakiś czas z małą stratą lub bez niej :)
@bidzej: Podłączyłeś się z sygnałem tak z kilkadziesiąt razy silniejszym, niż schodzi z głowicy, więc wszelkimi basami i tym podobniejszym silniejszym sygnałem po prostu dławisz wzmacniacz. Dodatkowo, to co schodzi z głowicy jest poddawane korekcji, w twoim przypadku niepotrzebnej. Żeby to grało "jakoś", musiałbys swój sygnał stłumić na dzielnikach rezystancyjnych przynajmniej.
@bidzej: sygnał z głowicy na mój gust musi iść na przedwzmacniacz. Wpinając się tam ze zwykłym wyjściem liniowym (jak z telefonu) przesterowujesz dźwięk stąd "pierdzenie". Spróbuj się wpiąć za scalakiem od kasety ale przed właściwą końcówką mocy.