Wpis z mikrobloga

już mi się łezka w oku kręci nad dolą zaharowanych bogaczy XD


@teren: Niech Ci się kręci bo piecze dupsko, że będziesz wiecznym nieudacznikiem polującym na możliwość okradnięcia "bogaczy" z ich pieniędzy xD
  • Odpowiedz
@teren: Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.

Masz tu jakieś słowo o nienawiści ? Bardzo mnie denerwuje jak ktos używa słów których nie rozumie
  • Odpowiedz
@teren: Hej. Nie bardzo mam ochotę czytać te wszystkie komentarze pod Twoim mikrowpisem, tym bardziej że nietrudno domyślić się jak ta rozmowa wygląda. Mogę więc jedynie wyrazić nadzieję, że takie pytanie tutaj nie padło.

Pytam więc. Czy na prawdę uważasz, że wrzucając coś takiego (w zasadzie pytanie może tyczyć się większości tego typu "formułek") w miejscu publicznym, spowodujesz że ktokolwiek niezgadzający się z Tobą w tej kwestii zmieni swoje zdanie?

Duma z osiągnięć przodków czy rodaków, a często - raczej niestety - niechęć do niektórych grup społecznych lub całych nacji, szczególnie poparta historyczną, polityczną wiedzą nie jest jakimś trendem jak humus czy rajbany. To coś zakorzenione głęboko w sercu, w myśli człowieka. To coś, oparte na fundamencie o wiele solidniejszym, niż - zapewne - mógłbyś sobie
  • Odpowiedz
Idiotyczne, ze niby mam nie być dumny z przodków?

No jasne, bo nie budując świadomości patriotycznej, nie ucząc tożsamości narodowej/kulturowej i brania przykładów z przodków i ich osiągnięć, osiągamy wspaniałą jednolitą kulturowo, szarą masę bez jakiejkolwiek tożsamości, gotową do wydajnego z-----------a po grób.

@Python @Gamling

Ale dlaczego w takim wypadku chcecie być dumni z bycia akurat
  • Odpowiedz
@rzep: po prostu ludzie którzy nic nie osiągnęli szukają czegokolwiek do czego mogą się podczepić. Im bardziej nieudane mają życie tym szersze kręgi wciągają pod "swoje" osiągnięcia. Totalne s---------y wręcz są dumne z koloru skóry bo przecież to biały człowiek zrobił to i tamto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się
p.....a - >Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowi...

źródło: comment_npYQ8XSaVvA27CAfu7H0xldCnpZKSqfP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ze niby mam nie być dumny z przodków?

@Python: A czy jesteś tak samo dumny z wspaniałych przodków, co wstydzisz się za tych niesławnych? Czy, jak 90% nacjonalistów, utożsamiasz się ze swoją narodowością wybiórczo, a reszta pod dywanik?
PS. Poza nacjonalizmem a socjalizmem (które się zresztą wcale nie wykluczają) jest jeszcze duuuużo możliwych opcji.
  • Odpowiedz
@rzep:

Po pierwsze - wasi przodkowie mogli wcale stąd nie być.

Ale byli. A mrówki wcale nie musiały być mrówkami, ale są i z----------ą po lesie sprzątając szajs.

Po drugie - wpływ na wasza kulturę, osiągnięcia itp. mieli też ludzie spoza tego kraju i spoza tego kręgu kulturowego - jako ludzkość czerpiemy z osiągnieć całego świata, nie tylko z
  • Odpowiedz
@zydownik:

lemingiem jesteś ty. Jaroslaw kocha takich jak ty. powodzenia pomyślunku stary

Widzę solidna argumentacja lapsie/lapsiaro.
Nie głosowałem na Jarosława. Przykro mi, że nie rozumiesz idei nacjonalistycznej. Rok rocznie łoży się potężne miliony na propagandę. Banki światowe, unie i inne strefy wpływów nie chcą w przyszłych zamysłach silnych i niezależnych kultur. One pragną zunifikowanej, jednakowej masy ludzkiej, pozbawionej historii, bez korzeni, plastycznej i wątłej jak g---o, kupującej te same rzeczy,
  • Odpowiedz
@Madotsuki: Panie ale wy macie ograniczone myślenie. A co jedno przeszkadza w drugim? Mając świadomość historii człowiek jeszcze lepiej może pracować o przyszłość, po to między innymi jest historia. Naród, społeczność czy kultura musi być świadoma i zakorzeniona w swojej tradycji i historii, musi ją pielęgnować i szanować inaczej powoli przestaje istnieć i wchłaniana jest przez inną, najczęściej sąsiednią kulturę. Chcesz pokonać jakiś naród? To odbierz mu historię=tożsamość. To stara
  • Odpowiedz