Wpis z mikrobloga

@Kazaty: mossad. Zresztą gdzie kłamię?

@joyko: czyli jednak samo życie w Europie nie powoduje od razu niskiej przestępczości? Więc chyba widzisz, że groźba zalewu Wielkiej Brytanii polskimi przestępcami jest także niebezpieczna, tak jak i pakistańskimi. Chodzi głownie o bzdurnych wykopowych paranoi z emigracja związanymi
  • Odpowiedz
@joyko: chodzi mi o to, że polskie sebixy nie będą jak radykalni wahabici prać ze względów ideologicznych, ale że kulturowo odróżnia ich brak poszanowania choćby własności publicznej czy prawa w ogóle.
Tak samo jak post powyżej - stary, naprawdę głównie o co chodzi, to o ukazania wykopkowej paranoi związanej z islamem
  • Odpowiedz
@joyko: no to stary - pics or didnt's happen. Ja też nie przepadam za islamem jako ideologią i religią, choćby dlatego,że jest deterministyczny (a każdy determinizm jest okropny) ale akurat powody które podajesz... No cóż, z tego co wiem, kultura islamu nie daje jasnego przyzwolenia na bicie żony ot tak, są interpretacje 34 wersu sury An-Nisan które pozwalają na bicie żony za odstępstwo od wiary. Tyle, że to są niektóre
  • Odpowiedz
@joyko: Mylisz się, NT nie jest ważniejszy, NT jest wypełnieniem ST. A w ST Bóg kazał zabijać dzieci, starców, wszystkich wrogów, jak leci.

KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.

KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z
  • Odpowiedz