Wpis z mikrobloga

Skąd wiemy, że obecne ocieplenie nie jest wynikiem naturalnych zmian?

Na wykopie nie raz i nie sto razy można przeczytać ten sam odgrzewany argument: ocieplenie to efekt naturalnych zmian. Czy to wulkanów, czy to aktywności słonecznej. Oczywiście naukowcy zbadali to dogłębnie. Przeczytajcie jeśli chcecie wiedzieć dlaczego ludzkie CO2 odpowiada za >100% ocieplenia? Popatrzcie na wykres poniżej i przeczytajcie szczegółowe wytłumaczenie w tekście. Warto.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #swiat #klimat #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Skąd wiemy, że obecne ocieplenie nie jest wynikiem naturalnych zmian?

...
źródło: comment_Xrv2Z46wzEN4ZX4mitfVxdhf1A2zoRgr.jpg
  • 47
@Sierkovitz: Ufanie komuś kto jest profesorem to słaba strategia XDDD Ufanie tylko tym artykułom które pasują bez wiedzy gdzie i kto prowadził badania to dobra strategia. Prawda jest taka że każdy artykuł może zrobić każdy. Źródło z daleka ma w jakimkolwiek języku ma taką samą dla mnie wartość jak wpis wykopka - żadną. Nie mam źródła i nie podam, nie chce mi się kopać przez tysiące artykułów nazwanych "globalne ocieplenie to
@Sierkovitz: Zlodowacenia trwały i 100-600tys lat, masz dane co do każdego stulecia? Podałeś średni wzrost temperatury na zlodowaceniach i nie można tego nic a nic porównać z wzrostem temperatur z obecnego stulecia. Jak można przyrównywać 100 lat do 600000?