Wpis z mikrobloga

Skąd wiemy, że obecne ocieplenie nie jest wynikiem naturalnych zmian?

Na wykopie nie raz i nie sto razy można przeczytać ten sam odgrzewany argument: ocieplenie to efekt naturalnych zmian. Czy to wulkanów, czy to aktywności słonecznej. Oczywiście naukowcy zbadali to dogłębnie. Przeczytajcie jeśli chcecie wiedzieć dlaczego ludzkie CO2 odpowiada za >100% ocieplenia? Popatrzcie na wykres poniżej i przeczytajcie szczegółowe wytłumaczenie w tekście. Warto.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #swiat #klimat #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Skąd wiemy, że obecne ocieplenie nie jest wynikiem naturalnych zmian?

...
źródło: comment_Xrv2Z46wzEN4ZX4mitfVxdhf1A2zoRgr.jpg
  • 47
@YodaMonster: Zastanów się chwilę. Jak z tego, że kiedyś były zlodowacenia wynika, że teraz człowiek nie może być winny? Bo taki argument rzuciłeś.

Wiesz jakie były tempa zlodowaceń i cofania się zlodowaceń? Zapytaj swojego profesora jak nie wiesz. I potem porównaj z obecnym tempem ocieplenia.
@sermaciej: Co robić.. Wielu zakopujących nie ma RiGCz'u, kieruje się tym co chcieliby żeby było prawdziwe ignorując rzeczywistość, boi się spojrzeć prawdzie w oczy i ma po kilkanaście lat. Raz na jakiś czas coś się uda przemycić na główną ale w związku z ogólnym bólem rzyci z powodu wyniku wyborczego pewnej partii chyba źle dobrałem termin ;)
@Sierkovitz:
Wg. Raportu temperatura miała rosnąć o 0,2 stopnie co roku. W praktyce najwyższe wzrosty to 0,12 stopni, w niektórych rejonach ziemi jednak nie zmieniła się ona nic od czasu przed rewolucją przemysłową gdzie nie produkowani CO2. Naukowcy którzy przygotowywali raport sami przyznają że "przesadzili w obliczeniach". Przesadzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@YodaMonster: Oj nie ma takiego raportu wg którego temp miałaby rosnąć o 0.2°C rocznie. Na dekadę - owszem. Wg prognoz do końca wieku temp ma wzrosnąć o 2.5-3°C a ty o 2°C na dekadę? Wymyślasz sobie. Masz źródło czy po prostu tak ci się zapamiętało? Po drugie to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Jakie było tempo wzrostu temperatur przy wychodzeniu z epoki lodowej i
@Sierkovitz: Wymagaj źródła samego nie podając. Nie trafiłeś niestety na pelikana który łyknie pewien zabieg marketingowy zwany globalnym ociepleniem. Założyłeś temat z hurr durrami nie popartymi niczym, dodałeś znalezisko znikąd które nie jest popierane konkretami i wymagasz ode mnie źródeł bo nie potrafisz się obronić? W wielu miejscach na ziemi temperatura jest wciąż taka sama jak przed rewolucją przemysłową, nie żyłem wtedy i nie latałem z termometrem więc chyba nie mam
@YodaMonster: Czyli twoim źródłem jest artykuł z Wprost na podstawie Daily Mail, i to artykuł, którego tłumacz nie widzi różnicy między słowem dekada a rok. Seems legit.
To z oryginału:
Back then, it said observed warming over the 15 years from 1990-2005 had taken place at a rate of 0.2C per decade, and it predicted this would continue for the following 20 years, on the basis of forecasts made by computer
@Sierkovitz: Czemu ja mam bronić twojej tezy? XD Wysil się i ją obroń podając o ile zmieniały się w zlodowaceniach udowadniając tym samym że teraz to tempo jest dużo gwałtowniejsze. Piszesz bzdury bo piszesz bzdury i liczysz że powtarzając dziesięciokrotnie nieprawdę stanie się ona prawdą. Oświecony myśliciel za 60groszy/wpis
Czemu ja mam bronić twojej tezy?


@YodaMonster: stwierdziłeś, że:

Wg. (ROTFL - przypis mój) Raportu temperatura miała rosnąć o 0,2 stopnie co roku. W praktyce najwyższe wzrosty to 0,12 stopni, w niektórych rejonach ziemi jednak nie zmieniła się ona nic od czasu przed rewolucją przemysłową gdzie nie produkowani CO2.


Uzasadniasz to wklejając źle przetłumaczony artykuł z tabloida. Nie potrafisz w żaden inny sposób obronić swoich twierdzeń. Totalna kompromitacja jak zwykle u
@Supercoolljuk2: Dumny jestem że przeciętny wykopek ma większą wiedzę niż profesor Geologii, dobrze wiedzieć że system edukacyjny aż tak posunął się do przodu. Nie poznałem naukowca który wierzy w globalne ocieplenie poza telewizyjnymi ekspertami których życiorys jest wielkim znakiem zapytania, mogą robić całe życie w wulkanizacji i przez to być ekspertami od wpływu wulkanów na zmianę temperatur.
Oczywiście wymagajcie źródeł coraz to kolejnych i kolejnych mających pokazać luki w mojej wiedzy.
@YodaMonster: Czyli ani słowa o tym twoim źródle z błędem w tłumaczeniu? Dobre.
Tempo wychodzenia z epoki lodowej to 0.05-0.1°C na stulecie. Możesz sobie zobaczyć mniej więcej na tych rekonstrukcjach temperatury.

Ty cytujesz tekst, który mówi, że ocieplenia nie ma bo tempo chwilowo spadło do 0.05°C na dekadę. Z 0.2°C na dekadę. Według tego - powinieneś chyba wycofać swoje pierwsze słowa, że lodowce się cofały
Pobierz Sierkovitz - @YodaMonster: Czyli ani słowa o tym twoim źródle z błędem w tłumaczeniu?...
źródło: comment_mWo8lQKTSCIJ0ypkhpth3NOS5AajGmgg.jpg