Wpis z mikrobloga

Mirki, obejrzałem repostowany dziś wszędzie filmik Chajzera z #wybory.

Ja-pier-do-le.

Powiedzcie mi, dlaczego przed głosowaniem nie ma żadnego testu? Odpowiadasz na kilka prostych pytań z podstawowej wiedzy o polityce i ekonomii, potem wrzucasz kartkę z testem spiętą razem z blankietem wyborczym. I krótka piłka - jeśli nie zaliczysz to Twój głos jest nieważny. Wyeliminowałoby to masę oszołomów takich jak ten na filmiku oraz może bandę idiotów głosujących na kogoś, bo jest za legalizacją związków homoseksualnych, nie patrząc na ekonomiczne reperkusję innych postulatów danej partii.

#wyboryparlamentarne2015 #d-----------a #wybory2015 #genialnapropozycjaustawyktoraulatwinamsprawy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElCiesiel: jeszcze wieksze pole do popisu dla fałszowania/unieważniania glosów. Anonimowy test - nie masz prawa sprawdzenia czy ktos odpowiednio Ci go sprawdził - nie masz tymsamym odwołania od decyzji.

Prawa wyborcze trzeba by nabywać na zasadzi licencji tym tokiem rozumowania - jeszcze przed wyborami.
  • Odpowiedz
@plusbear: Stare babki i ludzie spoza internetu raczej by się nie przygotowali skoro im sie nawet nie chce programow przeczytać. Albo nawet nie wiedza na kogo glosuja, wazne ze pis bo koscioly zamkno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@BeDoEl: akcja od 1:05 http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/szymborska-uratuje-polske,183622.html

@Python: @plusbear: to są problemy, które trzeba byłoby rozwiązać w jakiś sposób - test nie musi wyglądać tak jak napisałem. Dla mnie to jest bardzo smutne, że pan Zenek spod sklepu czy inny Seba ma takie samo prawo decydować o przyszłości kraju jak wykształcony przedsiębiorca zatrudniający setki osób.

@jokefake: równość równością, ale nawet żeby prowadzić samochód trzeba zdać test,
  • Odpowiedz
@edgar_k: to czy realizują to już osobna kwestia. ale żeby oddać głoś to chyba czymś sie trzeba kierować niż 'o tych to znam z tv, a PO to tusk złodziej'.

@ElCiesiel: 'problem' w tym, że PiS Wygrał w każdym wieku, w każdym wykształceniu i w każdym miejscu zamieszkania, więc zenek spod sklepu głosował podobnie jak profesor. Że już nie wspomnę o starych profesorach, którzy potrafią być strasznymi komuszkami.
  • Odpowiedz
ale żeby oddać głoś to chyba czymś sie trzeba kierować niż 'o tych to znam z tv, a PO to tusk złodziej'.


@hpiotrekh: no to mozna sie kierowac wszystkim innym, tylko nie programem - np. historia albo tym co mowia..
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi, dlaczego przed głosowaniem nie ma żadnego testu?


@ElCiesiel: Kto miałby go wprowadzić? Te setki polityków których byt zależy od głosów ludzi nieobeznanych i łatwych do przekabacenia?

Przedszkole dopiero skończyłeś że zadajesz tak idealistyczne pytania?
  • Odpowiedz
@lerner: Nie, po prostu złość mnie bierze jak widzę zadowoloną mordę takiego kacapa, który myśli, że głosował na Szymborską. Ale argument z bytem polityków jest mocny. Referendum trzeba zrobi w tej sprawie i po problemie ;)

@hpiotrekh: Młodzi wybrali PiS, bo nie pamiętają poprzedniej ich kadencji (co czyni mnie starym :( ), więc test rozwiązałby sprawę.
  • Odpowiedz
Nie, po prostu złość mnie bierze jak widzę zadowoloną mordę takiego kacapa, który myśli, że głosował na Szymborską.


@ElCiesiel: to jeszcze nic, nie pamiętam dokładnie ale niedawno albo do sejmu albo do senatu weszła Marta Żmuda Trzebiatowska. Nie, nie ta aktorka - jakaś inna babka która nazywa się tak samo jak ona i na fali nazwiska udało jej się dopchać do koryta.

  • Odpowiedz