Wpis z mikrobloga

Sytuacja taka:
1. postanowiliście sobie zbudować dom.
2. Więc zaczynacie sobie zarabiać i dorabiać. Praca po 12-16 godzin, a jak. To będzie niewielki dom, ale dobrze, by mieć spory własny wkład
3. Po paru latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń, braku urlopów, rozrywek, wakacji, macie wreszcie wkład własny z którym chcecie iść do banku
4. teraz na scenę wkracza sympatyk lewicy. Ohohohoho! Panie, tam leży sobie menel, który nic nie robi cały dzień. Oddawaj pan 75% zarobków, bo mu też się należy!
5. Na nic tłumaczenia, że menel nic nie robi, a wy parę lat swojego życia poświęciliście
6. Na stwierdzenie, że to nie jest normalne, sympatyk lewicy wam tłumaczy, że likwidacja Kościoła Katolickiego i równość homozwiązków względem hetero rozwiążą wszystkie problemy, a w ogóle, skoro się wam coś nie podoba, to tylko dlatego, że na pewno jesteście albo ksenofobami, albo faszystami, albo nazistami, albo antysemitami, albo hejterami.

Dobrze rozumiem idee lewicowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #polityka #patologiazewsi #debata #wybory #pytanie
  • 111
@igiproject: I dalej

13. #!$%@?ą się też wszyscy do okoła
14. Jak kostki domina jeden za drugim rzucają pracę i żyją z zasiłku
15. Nikt nic nie robi, państwo piniendzy ni mo, nie ma z czego płacić zasiłków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
16. Żeby piniendze były państwo zagania wszystkich do przymusowych robót za grosze
17. Komuna wróciła, wszyscy #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@simperium: Nie popieram Razem i daleko mi do nich, ale ktoś musi serio nieźle dorabiać, żeby przekroczyć w ciągu roku 500 000 dochodu i zapłacić 75% podatku od nadwyżki. Takie osoby nie muszą robić wyrzeczeń, czy rezygnować z rozrywek i wakacji, ani nie zbierają na wkład własny do domu (bo dom mogą kupić za jedno lub dwuroczne dochody), więc to co opisujesz jest w całkowitym oderwaniu od propozycji Razem.
@Mattiopl: Ale ja nie rozważam, jestem całkowicie przeciwny podatkowi 75%, po prostu to, że zgadzam się z @simperium w tej kwestii nie znaczy, że nie widzę fałszu przedstawianej sytuacji. Bo nawet po wprowadzeniu takiego podatku nie dotyczyłby on osób przez niego przedstawionych, a nawet, wierząc w wyliczenia Razem, ich poziom opodatkowania by spadł, więc łatwiej byłoby im na ten wkład własny uzbierać.
@dontonek: Ktoś kto zarabia ponad 500 tys. rocznie wyprowadzi swoje dochody za granice albo je ukryje. Stać go na prawników i doradców. Więc taki podatek jest bez sensu. Przerabiali to we Francji i się z tego wycofali.

Razem to typowa neobolszewia. Nie chodzi im o to, żeby biedniejsi stali się bogatsi, tylko żeby bogatsi stali się biedniejsi. Równanie w dół.

Sierp i młot im w plecy.
@BongoBong: wg partii razem zarabiam więcej niż 83 % polaków xD

ej zauważyliście taką zależność, że lewakami są Ci którzy sobie w życiu nie radzą w większości dlatego, że im się nie chce.
znacie kogoś, kto dobrze sobie w życiu radzi i chce oddać SWOJE pieniążki ( nie ważne czy ciężko czy lekko zarobione ) tym, którzy ich zarobić nie potrafią / nie chcą ?
no ja jakoś nie.