Wpis z mikrobloga

Sytuacja taka:
1. postanowiliście sobie zbudować dom.
2. Więc zaczynacie sobie zarabiać i dorabiać. Praca po 12-16 godzin, a jak. To będzie niewielki dom, ale dobrze, by mieć spory własny wkład
3. Po paru latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń, braku urlopów, rozrywek, wakacji, macie wreszcie wkład własny z którym chcecie iść do banku
4. teraz na scenę wkracza sympatyk lewicy. Ohohohoho! Panie, tam leży sobie menel, który nic nie robi cały dzień. Oddawaj pan 75% zarobków, bo mu też się należy!
5. Na nic tłumaczenia, że menel nic nie robi, a wy parę lat swojego życia poświęciliście
6. Na stwierdzenie, że to nie jest normalne, sympatyk lewicy wam tłumaczy, że likwidacja Kościoła Katolickiego i równość homozwiązków względem hetero rozwiążą wszystkie problemy, a w ogóle, skoro się wam coś nie podoba, to tylko dlatego, że na pewno jesteście albo ksenofobami, albo faszystami, albo nazistami, albo antysemitami, albo hejterami.

Dobrze rozumiem idee lewicowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #polityka #patologiazewsi #debata #wybory #pytanie
  • 111
@marcin-: @BongoBong:
miałem się rozpisywać, ale postanowiłem streścić.

czyli generalnie recepta jest prosta, i stara jak świat - zabierz tym co mają więcej, żeby Ci co mają mniej mieli lepiej :D

a ja myślę, że nikt nikomu nie zabrania samodzielnie walczyć o swoje, o swoją przyszłość jednak zdecydowanie łatwiej niż walczyć jest czekać aż z nieba spadnie bo dokładnie na tym to ma polegać.

zmiana systemu podatkowgo a i owszem,
nie chcę dofinansowanej służby zdrowia, wolę prywatną.

nie chcę publicznego przedszkola, ect ect ect.

sory prywatnie nie znam nikgo, kto dobrze zarabia i jest zbliżony do jakiejkolwiek socjlastycznej ideologii


@amath: Taką wizję świata wtłaczają wam media i politycy. Myślicie że inna polityka nie jest możliwa, bo taki pogląd wam wpojono.
recepta jest prosta, i stara jak świat - zabierz tym co mają więcej, żeby Ci co mają mniej mieli lepiej :D


@amath: No nie wiem czy jest taka stara jak świat. Z tego co znam historię świata to raczej ci co mają więcej zabierają tym co mają mniej. Dzisiaj w Polsce też tak jest.
Dopóki wiedzę na ten temat czerpałem z internetu i telewizji to też tak myślałem, ale ostatnio znajomek uświadomił mi że ma firmy w 3 krajach i że to naprawdę dużo prostsze niż się z pozoru wydaje.


@maciek_gi: Przecież zmiana ordynacji podatkowej nie będzie autonomicznym procesem. Państwo bedzie miało więcej pieniędzy na egzekwowanie przestrzegania prawa. Poza tym jeżeli ludzię będą widzieli pozytywne efekty takiej polityki zmaleje społeczna akceptacja dla takichh oszustw. Ludzie
@BongoBong: Ech, takie same ogólniki jak cały program "Razem".
Zrobimy tak, żeby było lepiej... trzeba zrobić lepiej...
Zero konkretów, jedynym miejscem gdzie pojawiają się jakieś konkretne liczby jest właśnie kalkulator podatkowy.
@marcin-: Ja nie mówię o oszustwach tylko o działaniach w 100% zgodnych z prawem. Nie wiem jakimi środkami prawnymi zmusisz Apple, Google i Facebooka do płacenia podatków w Polsce... Myślisz że ludzie przestaną ich używać bo nie płacą podatków?
@simperium: Akurat likwidacja bonusów finansowych kościoła daje Ci mneijsze podatki, więc to logika prawicy.

4. teraz na scenę wkracza sympatyk lewicy. Ohohohoho! Panie, tam leży sobie menel, który nic nie robi cały dzień. Oddawaj pan 75% zarobków, bo mu też się należy!

5. Na nic tłumaczenia, że menel nic nie robi, a wy parę lat swojego życia poświęciliście

Kwintesencja PiS.
@otto_flick: Ja myślę, że konkretność programu Razem wypada całkiem nieźle na tle propozycji innych formacji. Zwłaszcza na tle propozycji Nowoczesnej. Znalazło to odzwierciedlenie w raporcie CenEA, gdzie widać, że propozycje podatkowe zostały pomyślane bardzo racjonalnie. Nie są to propozycje niemożliwe do zrealizowania jak ZL (97 mld zł), Kukiza (65 mld) czy PiS (45 mld), pomagają przy tym biedniejszej części społeczeństwa, a nie głównie bogatym (jak propozycje Nowoczesnej i Kukiza).

Dziś Nowoczesna
Pobierz BongoBong - @otto_flick: Ja myślę, że konkretność programu Razem wypada całkiem nieźl...
źródło: comment_1BOUWPC9mkUiww26vrlMShbL3x6u3aw4.jpg
@maciek_gi: Prawo wymaga zmiany tak żeby wielkie korporacje zaczęły płacić podatki w krajach, w których zarabiają kasę. Ale na razie to oni mają gigantyczne pieniadze i władzę także nad umysłami, bo kontrolują media i system edukacji, wiec od dziecka wpajają ci korzystną dloa nich wersję rzeczywistości i przede wszystki brak wiary w to, że inna polityka jest możliwa. Moim zdaniem Razem wybrali sobie świetną dewizę bo to właśnie jest istota sprawy.
@marcin-:

Prawo wymaga zmiany tak żeby wielkie korporacje zaczęły płacić podatki w krajach, w których zarabiają kasę.

Ale jakiś konkret jest czy znowu tylko myślenie życzeniowe? Tak jak z poprawą jakości usług publicznych.
musi serio nieźle dorabiać, żeby przekroczyć w ciągu roku 500 000 dochodu i zapłacić 75% podatku od nadwyżki. Takie osoby nie muszą robić wyrzeczeń, czy rezygnować z rozrywek i wakacji, ani nie zbierają na wkład własny do domu


@dontonek: No nie muszą rezygnować, ale to jest powód, żeby ich okradać? Dlaczego karać ludzi, że dużo zarabiają?
@simperium: Ale mnie ten lewak wczoraj #!$%@?ł bleeeeh ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A na różnych portalach już nagłówki "Zandberg najpewniej mówił i najlepiej wypadł", #!$%@? z tego jak wypadł ważne co mówił a #!$%@?ł jak upośledzony Robin Hood.
Firma A zarabiająca 500 000 zł mogła by zapłacić firmie B więcej za wykonana prace i ludzie pracujący zyskaliby więcej.
A pierd.... lewica chce zabrać te pieniądze na #!$%@? leni, nierobów, nieudaczników.