Wpis z mikrobloga

Dell wypuścił konkurenta multimedialnych laptopów lenovo, acera, msi czy asusa

Dell Inspiron 7559, wyposażony jest w:
CPU: i5-6300HQ lub i7-6700HQ
RAM: 8 lub 16GB DDR3L 1600 MHz
GPU: GeForce GTX960M 4GB GDDR5
Dyski: slot m.2 (chyba sata) i sata III HDD
Matryca to 72% matowy full hd IPS lub błyszczący, dotykowy ekran 4k od IGZO

Dell zastosował dość ciekawy układ chłodzenia:
http://i.imgur.com/H5rQGwJ.jpg

Instrukcja serwisowa:
http://downloads.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_inspiron_laptop/inspiron-15-7559-laptop_Service%20Manual_en-us.pdf

Cena od 4100 za konfiguracje z 4 rdzeniowym i5 bez systemu: klik
z systemem za 4300 zł - klik
z i 7 za 4600 zł - klik
z i7, 4k i 16GB ramu za 5500 zł - klik
#dell #laptop #laptopy
Pustulka - Dell wypuścił konkurenta multimedialnych laptopów lenovo, acera, msi czy a...

źródło: comment_yDXTnnU1rzG19YpWFys750lUtGOYfnTb.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie są nowe oznaczenia.

Dla i5 jest :P Doszło też HK dla procesora z odblokowanym mnożnikiem.

One pokazują czy procesor można wymienić, czy jest lutowany.


@vdr: Wszystkie laptopowe broadwelle i skylaki są lutowane.
  • Odpowiedz
jestem ciekaw jaka ma zywotnosc. Balbym sie wydac tyle na laptop ;)


@instinCtoriginal: Lutowane haswelle są od ponad 2 lat na rynku, maxwelle od 19 miesięcy i nie słyszałem by jeszcze któryś z nich padł, ale oczywiście ryzyko awarii jest wyższe niż na slotach, z drugiej strony ludzie oczekują coraz cieńszych, lżejszych laptopów, a komputery ze slotem mxm stanowiły już w przeszłości bardzo mały procent wszystkich.
  • Odpowiedz
@Pustulka: ciekawe czy jeszcze wypuszczą jakiegoś sensownego XPSa czy już tylko Inspirony.

@instinCtoriginal: Nie wiem jak ten Inspiron, ale mam kilkuletniego XPSa kupionego za trochę więcej i nadal działa bez problemu, jeszcze starsze Latitude i Precision również funkcjonują bez zarzutu.
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: zależy czy to nie będzie piecyk, bo jak będzie się grzał to będzie gorący, głośny i długo nie pożyje.

@Pustulka: w Precisionie tak, ale pomijając to że lutowane CPU/GPU to 'ograniczanie wolności !!!111oneone' to akurat technicznie mi to zbytnio nie przeszkadza, procków w laptopach i tak nie wymieniam.

Ciekawie wyglądają te nowe XPSy, niedługo będę szukał czegoś lekkiego i małego do noszenia ze sobą (a Apple z
  • Odpowiedz
to 'ograniczanie wolności !!!111oneone' to akurat technicznie mi to zbytnio nie przeszkadza, procków w laptopach i tak nie wymieniam.


@xetrov:
No wiesz można zrobić upgrade laptopa zamiast wymieniać całość, niech za przykład posłuży ci dell precision m6700 - mocniejsze wersje i7 wciąż niespecjalnie ustępują skylakom, układ chłodzenia jest bardzo dobry, a w kolejnych modelach był już gorszy i radzi sobie bez throttlingu z 980m czego nie możesz powiedzieć o innych laptopach, z najmocniejszymi procesorami też daje radę. Jeżeli ktoś wziął wersję z IPSem to trudno o lepszy wyświetlacz wśród sprzętów mobilnych w ogóle, a odpali się na nim większość obecnie dostępnych kart grafiki w tym najnowsze quadra nvidii(Chińczycy już to zrobili), które trafią do skylakowych precisionów.

jedyne co mnie trochę odstrasza to te niskonapięciowe procki ale tego już chyba nie da
  • Odpowiedz
o wiesz można zrobić upgrade laptopa zamiast wymieniać całość, niech za przykład posłuży ci dell precision m6700


@Pustulka: i ten czerwony M6700 Covet, cudo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą w ogóle jak to ma być, wydawało mi sie że lutowańce będą tylko w konsumenckich lapkach i ultrabookach, a biznesowe i gamingowe lepsze sprzęty zostają tak jak było kiedyś, czyli od teraz Alieny, Precisiony, Clevo, itp., będą mieć też lutowane procki? Nie śledzę kompletnie co się dzieje w branży, ostatniego lapka kupiłem rok temu i od wtedy nawet nie czytam co wychodzi. Jeśli tak to trochę kiepsko, fakt.

Wśród 13 raczej trudno to ominąć, a te mające zwykły to
  • Odpowiedz
@Pustulka: gtx960 to dobra karta? wypadłem zupełnie z obiegu 'okologrowego' a będę musiał kupić laptop niedługo to mógłby być tez do okazjonalnego grania
  • Odpowiedz
i ten czerwony M6700 Covet, cudo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potwierdzam, miałem wersję covet w topowej konfiguracji z 3920xm, k5000m i IPSem, który miał ponad 90% pokrycia palety kolorów AdobeRGB - cudo, do tej pory uważam, że był to najlepszy laptop jaki było mi dane posiadać, jednak to dość duży i ciężki sprzęt przez co mało mobilny. Szkoda, że dell zaszyfrował bios, bo ani nie można było poprawić tabeli wentyli, ani też odblokować podkręcania mnożnikiem dla serii xm.

czyli od teraz Alieny, Precisiony, Clevo, itp., będą mieć też lutowane procki?


@xetrov: Tak, już zaczęli to konsekwentnie wprowadzać od haswelli, poza dwoma modelami clevo z destkopowymi procesorami, wszystkie mobilne skylaki to lutowańce, więc też zbyt nie mają wyboru, a im to przecież i tak rękę
  • Odpowiedz
@fruity: sprawdź sobie też MSI, bo mają więcej opcji procesorów graficznych.
@Pustulka: wczoraj zniknęła ta piętnastka ze sklepu. Teraz jest tylko UHD z HDD. Dziś widzę, że dodali nową trzynastkę.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Bez GTX 970 i GTX 980 to ten lapek co najwyżej do grania w Pasjansa się będzie nadawać.

A jak znam inspiriona to po pół roku będzie chodził jak suszarka, i to w idle.
  • Odpowiedz
A jak znam inspiriona to po pół roku będzie chodził jak suszarka, i to w idle.


@Vust: Raz na pół roku wypada przeczyścić laptop, fabryczne pasty raczej też nie są najwyższej jakości.

Bez GTX 970 i GTX 980 to ten lapek co najwyżej do grania w Pasjansa się będzie nadawać.

Nie przesadzaj.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Ludzie myślą, że jak kupią lapka z GTXem za 4k to ich życie się odmieni i w Full HD na ULTRA będą mieć 60 fps. To se ne nada.

Inna para kaloszy jest jak ma się grać na LOW to niech sobie lepiej konsolę kupi.

Ludzie, a w szczególności Polacy nie potrafią zrozumieć, że bezkompromisowa wydajność w lapie musi kosztować.
  • Odpowiedz
Ludzie myślą, że jak kupią lapka z GTXem za 4k to ich życie się odmieni i w Full HD na ULTRA będą mieć 60 fps. To se ne nada.


@Vust: Bardzo rzadko się to trafia na wykopie, większość ma raczej świadomość, że na laptopie nie będzie grać okazyjnie na najwyższych detalach.

Inna para kaloszy jest jak ma się grać na LOW to niech sobie lepiej konsolę kupi.

Znowu przesadzasz, wiedźmin
  • Odpowiedz