Wpis z mikrobloga

Mirki z #lodz gdzie w okolicach Piotrkowskiej zjem naprawdę dobrego, kababa (ewentualnie dowóz w te rejony). Wczoraj było matki boski piniężnej więc cebula nie ciśnie, ważne żeby mięso było dobrze doprawione, nie pchali od cholery zapychaczy (pomidorów, sałaty itd.) a sos nie był po prostu posolonym majonezem. Chcę solidnego treściwego kebaba.
#kebab #jedzzwykopem
  • 18
@npsr: Tam jadłem zaraz po otwarciu, ponad rok temu, było bardzo opłacalnie - duża porcja. Ogólnie boli mnie to że większość kebabów jest totalnie niedoprawiona, mięso jest mdłe, sosy które mają być wg. zapewnień sprzedawcy są bardzo ostre są lekko pikantne, a głównymi składnikami są sałata, pomidory i cebula.
@duncanidaho2: Dobrego kebaba nie ma w Łodzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wszyscy mają mięso od jednego dostawcy zaprawiany dokładnie tak samo (było chyba zresztą na wykopie o szejku kebabów z wwy co zaopatruje 70% knajp kebabowych). Jedyna różnica pomiędzy kebabami to sosy (oczywiście gotowy szajs :D), ewentualnie surówki (jeśli sałatę lodową z posiekaną cebulą, ogórkiem można nazwać surówką). W niektórych knajpach mają inne mięso - ale to
@duncanidaho2: tam jest kubełek w którym połowa to mięso (nie oceniam) a druga to dodatki. Ale podane w taki sposób, że możesz jeść samo mięso :)
No jest to kubełek z fetą, jalapeno, mozarellą, papryczkami koktajlowymi ... dobra, znam tylko jedną knajpę z zajebistymi kubełkami :P

Ale ogólnie. Może zamiast kebaba, tortilla w western chicken? Albo najlepiej pizza w pomodoro. Jeśli chodzi o fast foody to z czystym sumieniem mogę polecić
@serwismaniek: kebab house to tragedia :P A co najśmieszniejsze sygnuje swoim logo taką małą knajpę przy tuwima bodajże, gdzie psa bym nie wpuścił :P

Sphinx to raczej robi shaormę (przynajmniej to warto wybrać) i jest nawet niezła. Mięso mięsem, ale doprawione fajnie. Chociaż nie zmienia to faktu, że są lepsze rzeczy do żarcia :)
było chyba zresztą na wykopie o szejku kebabów z wwy co zaopatruje 70% knajp kebabowych


@serwismaniek: Nie widziałem, muszę poszukać.

Ale ogólnie. Może zamiast kebaba, tortilla w western chicken? Albo najlepiej pizza w pomodoro. Jeśli chodzi o fast foody to z czystym sumieniem mogę polecić :)


@npsr: Stos pudełek po pizzy zalegających w przedpokoju sugeruje mi raczej że raczej nie tym razem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duncanidaho2:

Stos pudełek po pizzy zalegających w przedpokoju

Skąd ja to znam ...

Ale jednak to nie baranina

Jeśli o to chodzi, to nie znam w Łodzi miejsca w którym zjesz kebaba z baraniny. A możesz mi wierzyć, że znam tu prawie każdy lokal :) Ciesz się jak dostaniesz wołowinę :P

Kebabów ogólnie niema dobrych w PL póki co, za to w końcu można zjeść dobrego burgera (np. w Jerry's burger).
@npsr: @meblemajaglos: Wziąłem ten z okolic pasażu. Smak dość normalny. Jedno trzeba przyznać, stosunek mięsa do zieleniny dobry. Dostałem naleśnik z mięsem i warzywami. A nie z warzywami i niewielkim dodatkiem mięsa.

Może i dla kebabów kiedyś nadejdzie taki okres


@npsr: Może. Kiedyś w Polsce kupując pizze dostawało się rozmrażane coś polane ketchupem. A teraz w niektórych pizzeriach można dostać coś co z grubsza przypomina pizze we Włoszech.
@duncanidaho2: czyli ten, do którego dawałem Ci mapkę? No spoko jest :)
A co do pizzy to w samej Łodzi znam conajmniej dwie Pizzerie, które zasługują na oskara. A nawet i sieciówki podnoszą poziom :) Dziś jadłem w Biesiadowie i nie dość, że się nie otrułem to na prawdę była niezła :)
czyli ten, do którego dawałem Ci mapkę? No spoko jest :)


@npsr: Tak, dzięki Mirku. Z Biesiadowa zamawiałem raz, finansowo się opłacało, ale smakowo średnio. Chociaż może źle trafiłem. Za to smakuje mi z Fierro i Presto. Co więcej w Pesto przy Piotrkowskiej 27 jedliśmy naprawdę zajebistą lasagne.