Wpis z mikrobloga

Wczoraj po przeczytaniu tego wykopu, który informował, że Facebook nie usuwa strony "Jan Paweł 2 gwałcił małe dzieci" gdyż w ich mniemaniu nie obraża ona niczyich uczuć religijnych, postanowiłem zrobić małą prowokację. Stworzyłem stronę "Mahomet gwałcił małe dzieci" po 19 godzinach jej istnienia strona została usunięta, a oto dowód. Totalna kpina i podwójne standardy. #religia #facebook #ateizm #islam #zuckerbergcwel
mlynovy - Wczoraj po przeczytaniu tego wykopu, który informował, że Facebook nie usuw...

źródło: comment_eIc7368BtaPjlTQKj71E74Iemxn5jGEb.jpg

Pobierz
  • 20
@bercik999: zmieniają też zdanie jak im się wyśle feedback, że są głupi. Miałem tak jak jakiegoś beniza zreportowałem i nie naruszało standardów społeczności, wysłałem feedback, że kobiety karmiące piersią usuwają (nie żebym chciał też tą scenerię oglądać, ale w standardach społeczności stoi, że nie usuwają takich zdjęć) a usunięcia tego odmawiają. 40 minut później powiadomienie, że "we reviewed our decision" i jednak usuną.
@mlynovy: Mahomet jest prorokiem islamu, jego twórcą i głównym idelogiem (jak Jezus dla chrześcijan). Karol Wojtyła był jedynie hierarchą Kościoła, biskupem Rzymu i głową państwa Watykan. Można go porównać co najwyżej z irańskim Ajatollahem Chomeinim.
@Trosso: Jan Paweł jest oficjalnie świętym największego Kościoła chrześcijańskiego, otoczony kultem religijnym. Jest nawet w pewien sposób bardziej uposażony od Mahometa, który zgodnie z islamem był jedynie zwykłym człowiekiem, przez którego przemawiał Bóg i którego wybrał na swojego proroka.

Niezależnie jaki ma się stosunek do Jana Pawła, Mahometa, kultu świętych, czy religii jako takiej w ogóle. Podwójne standardy widać gołym okiem. Nie próbuj być głupszy niż jesteś w rzeczywistości.
@Trosso: @ja_tu_tylko_na_chwile: poza tym, Mahomet rzeczywiście "gwałcił dzieci" i wszyscy o tym wiedzą. z Wiki: "Według hadisy autorstwa Al-Buchariego [Aisha] wyszła za niego za mąż w wieku lat 6, a życie seksualne rozpoczęła w wieku lat 9." być może bez jej sprzeciwu ale współcześnie w przeważającej większości świata prawo nie uznaje zgody na akt seksualny u osób w tym wieku, czyli każdy taki akt uznaje za gwałt (zdaje się że
Status Mahometa (twórca religii i główny prorok) w islamie i JP2 (jeden z 250+ papieży, jeden z dzięsiątków tysięcy świętych, uznawany tylko przez katolików) w chrześcijaństwie jest jednak inny. Udowodnisz Twoją tezę jeśli pomimo zgłoszeń zostawią stronę "Jezus Chrystus gwałcił małe dzieci". A, i dodatkowo niech profil zgłosi do moderacji kto inny niż twórca, inaczej fejs wie że to tylko zabawa w "czy usuną?".

inb4 captainobvious
@UschiOtze: uznawany tylko przez katolików- no i co z tego jak dla nich jest święty to takie cos obraża ich uczucia religijne, i wątpię żeby osoby które to usuwają lub nie zastanawialy się nad tym i brały pod uwagę czy można go porównywać do mahometa
@UschiOtze: Mahomet żadnej religii nie stworzył jest po prostu prorokiem (nawet nie pół Bogiem) bo oboje jego rodziców było ludźmi . Nie ja zgłosiłem stronę tylko inny wykopowicz.
@4minuty: a zdajesz sobie sprawę, że to, co teraz się wprawia w kwestii muzułmanów choćby w Wielkiej Brytanii to między innymi zasługa obsesyjnego szanowania ich uczuć religijnych? Wiesz, te wszystkie głupoty, które do nas docierają, np. ze muzułmanin pracuje w sklepie i odmawia sprzedaży alkoholu, że się obrażają na bajkę o śwince itp. A wszystko dlatego, że gdy tylko ktoś ich krytykuje, nawet na chłodno i prezentując rzeczowe argumenty, to zaraz
@chemiczny: to na pewno miało być do mnie? ja tylko powiedziałam że nie wazne kim JP jest dla katolików to taka sama obraza ich uczuć wyzywajac go jak obrazajac mahometa, przynajmniej fb tak powinien to traktować gdyby był sprawiedliwy
@4minuty: faktycznie może trochę źle Cie zrozumiałem. Ale mimo wszystko (nawet jeśli się z tym nie zgadzam) FB to nadal prywatna firma i mogą sobie ustalać takie "normy społeczności" jakie im się żywnie podobają, dopóki nie łamią prawa danego kraju. Ja tam uważam, że niczego nie powinni usuwać. Nie ma obowiązku bycia na FB, pewne rzeczy można zablokować, a każdy sobie sam wybiera co go obraża i denerwuje.