Wpis z mikrobloga

Kierownictwo oddziału terenowego ANR w Szczecinie zostało zawieszone w pełnieniu obowiązków, a oddziałem będzie zarządzał pełnomocnik z Warszawy. Zdaniem premier Ewy Kopacz sprawa organizowania przetargów dla rolników musi być bardzo szczegółowo wyjaśniona.


Pelnomocnik zapewne z ramienia PO. Ciekawe co zdaza przehandlowac do momentu wyjasnienia sprawy (ktora wlasciwie nie jest niejasna...).

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/zawieszone-kierownictwo-oddzialu-anr-w-szczecinie,2180194,4199

#polityka #polska #4konserwy #korwin #rolnictwo #wydarzenia #afera
  • 10
Pelnomocnik zapewne z ramienia PO.


@kwakwa: wcześniejszy był zapewne z ramienia PSL, więc co za różnica?

ktora wlasciwie nie jest niejasna...

To już wiadomo czy winni czy nie? Podziel się jakimiś info zza kulis.
@stekelenburg2: a masz info że nie? :D

"W ten sposób rolnicy uczestniczący w zmowie działali na szkodę skarbu państwa oraz na szkodę innych, nie biorących udziału w procederze rolników, którzy nie mieli szans na zakup ziemi, nie będąc członkami grupy" - czytamy w komunikacie prokuratury, która ocenia wartość sprzedanej w ten sposób ziemi na 6 mln zł. Ci, którzy byli w zmowie, mieli utrudniać innym wygranie przetargu. Do grupy mogli należeć
Beka.

Jest jeszcze jeden wątek "polityczny". Przedstawiciele prokuratury poinformowali, że rolnicy, którzy chcieli przystąpić do przestępczej zmowy, musieli wpłacać pieniądze na radcę prawnego. Jak ustaliliśmy, chodzi o Stanisława Zimnickiego, byłego dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa w Szczecinie, mającego opinię bliskiego współpracownika Artura Balazsa, ministra w różnych rządach.

- Ja jestem doradcą rolników, a nie radcą - powiedział nam Zimnicki. - Sami się do mnie zgłosili. Zapłacili mi łącznie 70 tys. zł,
@kwakwa: trzyma się kupy, przetargi ANR są podobno często ograniczone. Te mogły być ograniczone właśnie dlatego, że urzędnik ANR współpracował z konkretnymi rolnikami.

Ogólnie to raczej bym kończył tą dyskusję, bo nie lubię się opierać zbyt mocno na relacjach medialnych. Tylko akta sprawy są rzetelnym źródłem.
@kwakwa: wczoraj w radiowej 1 był wywiad z rolnikiem z tego regionu. W skrócie: potwierdził że to mogła być zmowa tylko rolnicy nie wiedzieli że to jest karalne więc w jego opinii nie powinni być ukarani. Znajomość podstaw prawa się kłania.