Wpis z mikrobloga

#poloneztrophy #halotupowstajesandrail #bmw #motoryzacja #technika
Czy spotkał się ktoś ze skrzynią BMW, która:
- ma przeniesienie mocy także na front
- jest manualem (automaty są poza zainteresowaniem)
- wytrzyma moc przesyłaną od silnika benzynowego V8 4.4l?
Jeśli tak, to za jaką cenę i gdzie dostępny?


Jeśli ma ktoś rysunki poglądowe, ryciny bądź graficzne rozpisy, uprzejmie o nie poproszę.
SPGM1903 - #poloneztrophy #halotupowstajesandrail #bmw #motoryzacja #technika
Czy spo...

źródło: comment_ZipsNt0XmLkkceRZGpAbRJhQAU8XI7OW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SPGM1903:
i e34 z tym samym napędem. Większych nie kojarze.

W e46 były 3 litrowe diesle sparowane z manualną skrzynią. Silnik z dość znaczącym momentem, więc jest opcja że skrzynia poradzi sobie z dużą benzyną.
  • Odpowiedz
@leleszek: były, tylko równie częste jak wersja Baur.
@111wafel111: z dieslami ten jest problem, że mają inaczej (dłużej) zestrojoną skrzynię. Przy benzynie będzie kłopot z paleniem sprzęgła na jedynce lub w terenie.

  • Odpowiedz
@SPGM1903: Jedynka w dieslu zazwyczaj jest dość krótka.
Mają inne przełożenia, ale głównym modyfikatorem jest dyferencjał - Przynajmniej tak to działa w wersjach z napędem na tył i wymieniając go możemy sobie regulować vmax/przyśpieszenie.
4x4 nie wiem jak to ma rozkminione, bo jestem na to za glupi, ale obstawiam że też ma dyfer z tyłu i dodatkowy z przodu, bo jakoś musi dzielić napęd na koła.
  • Odpowiedz
4x4 nie wiem jak to ma rozkminione, bo jestem na to za glupi, ale obstawiam że też ma dyfer z tyłu i dodatkowy z przodu, bo jakoś musi dzielić napęd na koła.


@111wafel111: prawdziwe stałe 4x4 (nie żadne oszukiwane haldexy) ma z tyłu, z przodu i międzyosiowy, więc dobrze kombinujesz.
  • Odpowiedz
@SPGM1903: O ile nie przeszkadza tobie dosyć duża masa to reduktor od robura według mnie jest super wyborem. Jest tani, łatwy w montażu nie trzeba nic kombinować z wałkami, no i oczywiście jest wytrzymały przetestowany w wielu zmotach m.in. właśnie z v8 bmw.
  • Odpowiedz