Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak wielkim osiągnięciem jest awans do Euro 2016? Euforia komentatorów, hasła w stylu: "Historyczny awans!", "Biało-czerwoni znów wielcy" itp. czy to nie jest lekkie przegięcie?

Jesteśmy 38 milionowym narodem, w UEFA jest około 50 reprezentacji, awansują 24.
Odliczmy Wyspy Owcze, San Marino, Giblartar, Malte, Lichtenstein, Andore, Cypr, Islandie i parę innych gdzie nie ma 11 osób w państwie utrzymujących się z tylko i wyłącznie z gry w piłkę to nie wyjdzie 40.

Jesteśmy 8 pod względem liczby mieszkańców państwem w tej organizacji, nie jesteśmy też do tyłu z infrastrukturą, to gdzie tu okazja do świętowania?

Dodam jeszcze, że jest to nasz sport narodowy.

#mecz #pilkanozna #euro2016 #polska
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrawdaWasWyzwoli: Ja nie rozumiem dlaczego mamy całe życie chodzić smutni i narzekać. Chłopaki zagrali świetne eliminacje, wywalczyli, wybiegali awans na boisku zostawiając dużo zdrowia. Poza tym nie mieliśmy wcale takiej łatwej grupy pomijając Gibraltar no i Gruzję, która i tak potrafi urwać punkty.
  • Odpowiedz
@PrawdaWasWyzwoli Możesz robić sobie różne wyliczenia ale mimo wszystko chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Awansowali. Zrobili coś co udało się nam do tej pory tylko raz. Dlatego nie są przegięciem hasła typu "Historyczny awans" bo jakby nie patrzeć jest historyczny. Nie rozumiem gdzie widzisz problem. Boli Cię to, że w tym smutnym jak #!$%@? kraju ludzie mają kolejny powód do dumy?
  • Odpowiedz
@JohhnyJedenasciePalcow: Boli mnie to że w tym smutnym jak #!$%@? kraju wystarczy że nasza reprezentacja znajdzie się wśród 24 najlepszych w Europie by wywołać święto narodowe.
@Aplasidon: Wywiązali się z "obowiązku", sporo dobrych grajków, grzech się nie zakwalifikować.
@Bsx88: Nie chodzi tu o porównywanie dowolnych krajów świata pod względem ludności, tylko o lokalne porównania, na płaszczyźnie europejskiej, że nie jest to jakiś wyczyn tym bardziej że
  • Odpowiedz
@Bsx88: Może dlatego że na początku kwalifikowały się 4 drużyny, potem do 1992 roku 8 drużyn, do 2012 roku 16. Smutne że na pierwszy wywalczony awans (nie jako organizator) musimy czekać do momentu aż zostaje zwiększona liczba uczestników finałów do połowy uczestników eliminacji.
  • Odpowiedz
No w 2007 na Euro w 2008. Radość taka ponieważ w ostatnich 2 eliminacjach graliśmy b. słabo. i wygraliśmy tylko 2 mecze z zawodowcami - Czechami i Mołdawią.

  • Odpowiedz
@czosnekiss: @Aplasidon: @JohhnyJedenasciePalcow: Nie chodzi o narzekanie, tylko o trzymanie się faktów. Pamiętacie euforię po awansie na MŚ 2002? Mundial 2006? EURO 2008? Huczne zapowiedzi przed EURO 2012 po rozlosowaniu grup?
Jesteśmy tak głodni sukcesu, że coś, co jak słusznie napisał @PrawdaWasWyzwoli: powinno być naszym obowiązkiem. Jeśli chcemy uchodzić za poważną drużynę i jechać do Francji po coś więcej niż udział, to nie możemy
  • Odpowiedz
@RyanPL: "nie możemy się cieszyć z takich rzeczy" Ja #!$%@?. Mam pomysł. Ja Ci nie będę zabraniał się z niczego cieszyć a Ty się #!$%@? od tego z czego cieszę się ja i większość polaków.
  • Odpowiedz
@JohhnyJedenasciePalcow: Zapomniałeś o pierwszym członie zdania, które jest kluczowe dla sensu mojej wypowiedzi.
Cieszy i bramka strzelona Gibraltarowi, ale jednak zachowujemy proporcje bo znamy siłę rywala. A tutaj wszyscy wpadli w zbiorową euforię, moim zdaniem nieadekwatną do odniesionego sukcesu. I tylko o tym mówię. Cieszcie się, pijcie i radujcie. Udzielam dyspensy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz