Wpis z mikrobloga

@MRKRUS: @Gezino: http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/Kierunkowskazy-na-pierwszenstwie-lamanym.html "Powyższy przepis dotyczy również skrzyżowań, gdzie rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem jest określony tablicą T-6 i nie przebiega na wprost. W takich sytuacjach następuje zmiana kierunku ruchu, a zatem dokonywana jest czynność określona w przepisie ustawy. Oznacza to, że użycie kierunkowskazu jest obowiązkowe. Nie ma tutaj znaczenia, czy zmiana kierunku ruchu następuje zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, czy też nie. "
@MRKRUS: Miałeś farta, ale kiedyś może Cię szczęście opuścić. Ja miałem kiedyś kolizję z takim cwaniakiem, jak Ty. Nie włączył kierunkowskazu. Mam kamerę i wszytko ładnie było widać. Policjant chciał mnie ukarać mandatem - nie zgodziłem się. Potem było przesłuchanie mnie i tego drugiego. Sąd po obejrzeniu dowodów wydał wyrok nakazowy i ukarał faktycznego sprawcę wypadku. Pan nadal myślał, że racja jest po jego stronie (nadal nie widział nagrania z kamery)
@piszczalka:
Głupoty gadasz, wymuszenie pierwszeństwa jest wymuszeniem, on mógł i bokiem pod prąd na jednym kole ulicą jedno kierunkową jechać jakby doszło do zderzenia to wina jest tego co wymusił. Takie prawo. Choć wciąż jestem młodą osoba. To PJ mam już od długiego czasu przejechałem setki tysięcy km po Polsce, Europie jak i Rosji, więc co nieco wiem, że to co mówią przepisy a to co jest w rzeczywistości to dwa
To PJ mam już od długiego czasu przejechałem setki tysięcy km po Polsce, Europie jak i Rosji,


@MRKRUS: Spodziewałem się, że to napiszesz.
Naucz się czytać, proszę. Nic nie pisałem o wiezieniu. Odwołanie od wyroku nakazowego rozpoczyna przewód sądowy i jest to sprawa karna po prostu. Koleś dostał jakąś tam grzywnę - sąd tak uznał cytując w uzasadnieniu Art 4 Kodeksu Drogowego.
@MRKRUS sobie, a przepisy sobie. Pamiętaj jednak, że na
@piszczalka: To nie dobrze dla mnie skoro jestem tak przewidywalny. :( Raczej wątpię, ale nie będę stratny masz może te uzasadnienie sędziego? Chętnie bym się z tym zapoznał, gdyż wybacz, ale bardzo dziwi mnie ta bzdurna decyzja sędziego.
@piszczalka: A to szkoda, bo wyszukałem na szybko kilka podobnych spraw i wszystkie zakończyły się orzeczeniem winy kolizji kierowcę co wymusił pierwszeństwo.
"Ty masz ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom. Również (niestety) tym, które nieprawidłowo sygnalizują lub nie sygnalizują manewru." Więc naprawdę mnie ciekawi, bo zakładając, że piszesz prawdę sędzia popełnił wielki kardynalny błąd.
@MRKRUS: Może trochę poza głównym wątkiem. W podanym niżej linku masz uzasadnienie Sądu Najwyższego. Sytuacja dotyczyła zajechania drogi pojazdowi wyprzedzającemu przez pojazd skręcający w lewo. Policja często wskazuje winę skręcającego, dlatego zawsze warto odwoływać się. W moim przypadku było podobne uzasadnienie.

Jeżeli zamierzający zmienić kierunek jazdy postąpi zgodnie z art. 22 ust. 5 p.r.d., czyli zawczasu i wyraźnie zasygnalizuje ten manewr, to w momencie jego wykonywania nie ma obowiązku upewniać się,
@Gezino: Zmieniając kierunek jazdy ZAWSZE musisz użyć kierunkowskaz, nawet będąc na głównej i skręcając w lewo/prawo trzeba go użyć. Jadąc prosto i zjeżdżając z głównej nie używamy kierunkowskazu, bo to też często się zdarza.