Wpis z mikrobloga

1. Zacznij zlecenie dla dużej firmy.
2. Zobacz kod i assety gier.
3. Otrzymaj informacje, że potrzeba zoptymalizować gry (przede wszystkim sprawić, że się uruchomią)
4. Przeczytaj, że masz na to 2 dni.
5. 2 #!$%@? dni na zoptymalizowanie 5-6 jebitnie niedziałających gier.
6. Zastanów się, czy tak duży hajs jest warty prób wytłumaczenia im, że cokolwiek się zrobi, to 2 dni nie wystarczą na uruchomienie tego na mobilach.
7. Ani ja, ani Bóg Carmack tego by nie zrobił.
8. Bo to JavaScript i do tego gry napisane tak bardzo amatorsko.
9. Zacznij się zastanawiać, czy nie wracać do poprzedniej firmy (,)


#gorzkiezale #pracbaza #gamedev #playcanvas #javascript #ihatejavascript
PsichiX - 1. Zacznij zlecenie dla dużej firmy.
2. Zobacz kod i assety gier.
3. Otrz...

źródło: comment_YEnQv949y7N2V1j1CjFgMGboTQ4g9p2a.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Lynxu: największe pojedyncze projekty w JS podchodzą pod 1kk LoC. Nie ma żadnych problemów z pisaniem gigantycznych aplikacji w JS.
  • Odpowiedz
@PsichiX: nie pisz ze sie nie da tylko....

Witam ble ble - przeanalizowalem kod zalaczonych projektow i przedstawiam wstepna analize tematu

1 - gry nie trzymaja sie standartow [rpgramowania co utrudnia pelna analize problemow
2 - wstepnie moge ocenic iz wyszukanie porblemu to ok 7h na
  • Odpowiedz
@sortris: u mnie w firmie to wyglada mniej wiecej tak:

- Potrzebuje na jutro wydruk ksiazek. Ile trwa wydruk w drukarni?
- 2 tygodnie
- to ja potrzebuje na jutro
- nie
  • Odpowiedz
@PeaceUN: cumplu, to nawet nie w moim stylu - jak dotad nigdy sie nie pieprzylem z pracodawca w tancu i zawsze mowilem prawde, zjebujac jak trzeba bylo. pare razy zostalem za to zwolniony, ale przynajmniej nie musialem sie dlugo uzerac nad zadaniami, co do ktorych probowano mnie przekonac by je zrobic w kuriozjalnym terminie ;< ja po prostu nie potrafie ladnie sie odezwac do kogos, jesli wymaga niemozliwego przez swoje
  • Odpowiedz
@sortris: tak - zrobie co sie da, w sensie powiedzialem ze sprobuje w 2 dni zmienic shadery na proste, bo tyle sie da zrobic, ale zaznaczylem 3 razy (podajac powod) ze to nie rozwiaze wszystkich problemow i da jedynie male zwiekszenie wydajnosci i niech nie licza na cuda
  • Odpowiedz