Wpis z mikrobloga

Cześć, wyskoczył mi wyjazd do Japonii w przyszłym miesiącu i chciałbym dwie noce spędzić w Tokio. Polecicie może jakieś strony z tanimi hotelami, bez wygód, byle by łóżko i ściany były (łazienka też, ale jakby była na korytarzu to też nie będę płakał). Generalnie ma być tanio. Ewentualnie może ktoś ma już sprawdzone jakieś miejsca.
#japonia #tokio
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gucios: mnie nie pytaj, raczej caly czas na fazie bylem ;)
Zobacz sobie stronke japan-guide.com
Warto przejsc sie na: Asakusa, Tokyo skytree, duzy targ Ameyoko, Tokyo National Museum :)
  • Odpowiedz
@gucios:
@derylio1:

Bardziej niż Tokyo skytree polecam tokyo tower, w dwa dni to na Tokyo skytree mozna kolejkę zaliczyć ;) Powiedz co cię ogólnie w Japonii/Tokyo interesuje, to coś wymyślę.
  • Odpowiedz
@derylio1: Jak ja byłem, to w sumie zeszło mi się koło 4 godzin - najpierw kolejka po talon na stanie w kolejce, potem stanie w kolejce po bilet a potem stanie w kolejce do windy.
  • Odpowiedz
@Malthan: mi zajęło to max 10 minut. Stanęliśmy w kolejce po bilet, potem zameldowaliśmy się przy windzie i od razu do góry. Byłem w sobotę wieczorem koło 18, może dlatego luźniej. Natomiast kolejka dla japończyków rzeczywiście była zabójcza
  • Odpowiedz
@Malthan: Hmm... ten wyjazd jest dosyć przypadkowy, ale na pewno chciałbym zobaczyć japońską zabudowę np. pagody. Nie bardzo nawet wiem, czego mogę się spodziewać po Tokio. Jestem otwarty na propozycję, ta wieża wygląda interesująco, a przypuszczam, że widok z niej jest jeszcze lepszy ;)

Jeszcze jedno pytanie ląduję na lotnisku Narita o 19:55, o 23:55 mam autobus z 'Willer bus terminal shinjuku west exit (Shinjuku Sumitomo BLDG 1F)'. Dam radę
  • Odpowiedz
@gucios: Pagody to wbrew pozorom nie tak częsty widok w Japonii, ale da się znaleźć. Polecam Edo history museum, ogólnie na http://www.japan-guide.com/ jest masa fajnych przewodników, możesz sprawdzić w jakiej dzielnicy będziesz mieszkał i co tam jest ciekawego. Jeśli wolisz współczesność, szyk i modę to np. Harajuku i Omotesando, jak retro elektronikę i mangi to Akihabara, ja bardzo lubię Ikebukuro ale jak masz 2 dni tylko to lepiej pewnie skupić
  • Odpowiedz
@Malthan: Tak, jadę do Sengai na kilka dni, dopiero potem wracam na zwiedzanie Tokio ;) Muszę usiąść i coś wybrać. Jestem ciekawy czym Japonia mnie zaskoczy, bo że zaskoczy to jestem pewien :)

Ps. Teraz wpadłem jeszcze na pomysł, że może polecisz mi jakieś parki do odwiedzenia. Wiem, że kwitnących wiśni nie zobaczę, ale jesienią też powinno być pięknie ;)
  • Odpowiedz
@gucios: Dla mnie listopad to najlepszy miesiąc na odwiedzenie Japonii, gdyby nie żona to kolejną wycieczkę znowu zrobiłbym w listopadzie. Przy tak krótkiej wizycie to najlepiej pewnie wybrać się do parku Yoyogi, zaraz obok masz Harajuku i Meiji Shrine więc w kilka godzin można odwiedzić sporo ciekawych miejsc.
  • Odpowiedz