Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja po seansie w IMAXie filmu "The Walk. Siegając chmur". Do filmu podchodziłem sceptycznie, bo jak można zrobić dobry film o przejściu po linie między wieżami WTC. Jeszcze do tego dość niskie oceny na portalach filmowych. Nic bardziej mylnego.

Podczas oglądania raz mi się spociło oko, kilka razy serce szybciej zabiło z adrenaliny, nie wspominając o wyginaniu nóg z napięcia. Film jest naprawdę bardzo dobry. Piękna historia o sile marzeń w mistrzowskiej oprawie i bardzo przyzwoitej grze aktorskiej. Nie poczułem ani przez chwile że jest przeciągany, nudny. Z pewnością mogę dać 8/10. Kilka potknięć przez pewne motywy zbyt naciągane ale nie kuje to aż tak strasznie w oko. No i propaganda WTC ale to też zbytnio nie przeszkadza bo widz skupia się na zupełnie czymś innym. Robert Zemeckis dał radę.

Dodam jeszcze, że na pewno nie zrobiłby na mnie takiego wrażania gdybym oglądał go w domu na TV czy monitorze peceta. Polecam każdemu wybrać się ze swoją drugą połówką, mój różowy całą drugą część filmu wbijała mi pazurki czy to w uda, czy w ręce. Tylko koniecznie w technologii IMAX! Ostatnie podobne wrażenia po filmie 3D miałem tylko po Avatarze.

#film #filmnawieczor #kino #thewalk #siegajacchmur #thewalksiegajacchmur

Wołam @pszemson .
  • 1