Wpis z mikrobloga

Mirki, tylko bez gównoburzy.
Żona chciałaby abym kupił jej tablet do przeglądania neta. Ok. 8 cali. Mieliśmy kiedyś Asusa Transformera 10' było za dużo. A komórki to max. 6'. Stąd pomysł 8'. Bez klawiatury, bo ten ma służyć tylko do przeglądania a nie do pisania elaboratów.
I teraz tak - to co mnie w Asusie wkurzało to lagowanie więc tym razem na być płynnie i szybko.
Do wyboru ipad, surface albo coś z android. Jestem zupełnie otwarty na propozycję.
W domu systemy Windows, komórki z androidem.

Zaproponujcie coś proszę. Informatycznie poradzę sobie z wgrywaniem ROMu, łamaniem bootloaderów itp.

PS. tablet nie ma zastąpić laptopa ani komórki.
PS2. boję się, choć kusi mnie mistyczną łatwością obsługi ipad mini. Tylko czy to prawda, że trudno normalnie wgrać na to pliki, mp3 itp? Można ładować z kompa, przez USB? Działają klasyki jak google maps?

Cena: do 2000zł.

#windows10 #tablet #ios #android #windowsphone #bojowkawindowsphone #bojowkaandroid #bojowkaios
  • 25
@skyluker: 8 cali raczej nie ma, zwykle 7"
Nie wiem czy Asus Padfone Infinity lub Padfone 2. Padfone 2 Infinity jest używka za 1300zł - to telefon z stacją dokującą tabletową
@skyluker: ipada nie użyjesz jako pendrive. Pliki można wrzucać przez itunes i jest to proste. Przynajmniej w przypadku muzyki, innych w sumie nie próbowałem.
Jeśli chodzi o apki to ipad będzie najlepszym systemem. Android może i ma ilościowo więcej ale to iOS jest dla większości wydawców systemem numer 1.
@skyluker: Po po podpięciu do kompa nie jest wykrywany jako dysk przenośny. O to mi chodziło. Jak już jakiś plik wrzucisz (np. chmurą) to jasne, że będzie trzymał.
Do takich codziennych zastosowań oba wystarczą.