Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki i Mirabelki, waham się przed zakupem szosy. W sumie byłem długo zdecydowany na Canyona:
Canyon Endurace CF 9.0
Canyon Ultimate CF SL 9.0

Ultimate to model flagowy o bardziej sportowej sylwetce, model endurace z naciskiem na komfort przeznaczony jest dla długodystansowców. Na dzień dzisiejszy bardziej skłaniam się ku Endurace, bo jednak długie wycieczki to moja specjalność, ale dorosłe życie i praca ponad etat coraz częściej skraca mi zabawę i stąd zastanawiam się nad bardziej uniwersalnym, "górskim" ultimatem, zwłaszcza planując kilka poważniejszych wypadów w przyszłym roku.

Nie jestem cierpliwym człowiekiem i drażni mnie fakt, że na Canyony trzeba tyle czekać(przecież wiedzieli, że będą mnie w #!$%@? zamówień), byłbym nawet skłonny pojechać do tego ich Koblenz, ale niech jest do odbioru w najbliższy weekend, a nie w lutym 2016.

Zacząłem więc przyglądać się innym marką. W kategorii najlepsza jakość do ceny nie można przejść obojętnie obok Rose Bikes.

Pojawił się zatem:

ROSE XEON TEAM CGF-4400
ROSE X-LITE CRS-4400

Rose wagowo wypadają lepiej, chociaż to chyba zasługa osprzętu SRAM, a że rower wnoszę dziennie na 4 piętro to cenię lekkość. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wątpię, żebym odczuł różnicę między 105-ultegrą-forcem(zwłaszcza, że i tak mam tiagrę), więc akurat tutaj nie przywiązuję tak dużej wagi do tego parametru. Generalnie próbuję doszukać się negatywów w tych Rose. Poza tym, że nie widać ich w wielkich tourach to zbierają dobre opinie.

Na koła nie patrzę, bo i tak będę zmieniał. Plusem w Rose jest możliwość zakupu bez kół, a nie męczenie się ze sprzedażą(i stratą finansową) w przypadku kół z Canyona.

Jest jeszcze aero ROSE XEON CW-4400, który w sumie wizualnie mi najbardziej odpowiada( ͡° ͜ʖ ͡°) ale przecież nie o wygląd chodzi, zresztą chyba aero roweru i tak bym nie wykorzystał bo pozycja mega aerodynamiczna mi nie odpowiada. A wszystkie rowery aero to chyba takie hybrydy, które mają zastąpić czasówki, wynalazki jak fitness bike czy gravel bike.

Jak żyć? Czy jest coś w Rose o czym powinienem wiedzieć? Tutaj na mirko mało się o tej marce mówi, a Canyony są chwalone od rana do wieczora. Ktoś coś powie?

Plusem chyba jest fakt, że fajnie powinienem swój przełaj sprzedać, bo widać bum się zrobił na nie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

tl;dr


#szosa #rower #wykopcanyonclub
  • 8
  • Odpowiedz
O ROSE w Polandzie niewiele się mówi, bo firma jest obecna na rynku od 3 sezonów. Wcześniej rowery produkowane w Bocholt nazywały się Red Bull i trochę tych szos śmiga po naszych drogach. ROSE to jedna z największych i najstarszych firm wysyłkowych w Niemczech. Swego czasu wydawaliśmy katalog liczący 1000 stron z rowerami, ciuchami i akcesoriami. Rowery można konfigurować pod siebie czyli zmieniać owijki, koła, przełożenia itd. Pomagamy w doborze rozmiaru ramy,
  • Odpowiedz